کلمه کليدي و شناساندن آن به موتورهای جستجو

در اين مرحله هدف اين است که کلمات انتخاب شده را در جاهاي مختلف سايت بکار بريم تا ربات‌هاي موتورهاي جستجو هنگام پيمايش سايت ما، اطلاعات کافي از زمينه فعاليت ما بدست آوردند. براي اين منظور به ازاي هر يک از کلمات انتخاب شده يک صفحه، اطلاعات مي‌نويسيم. بهتر است در هر صفحه تمرکز بر روي يک کلمه باشد. نکته قابل توجه اين است که بايد سعي شود کلمه مورد نظر در متن ما بيش از اندازه تکرار نشود زيرا در اين صورت ربات‌هاي موتورهاي جستجو، سايت ما را جزو سايت‌هايي قرار مي دهد که هدف آنها مختل کردن فعاليت موتورهاي جستجو است (spam) و هيچگاه سايت شما در بانک اطلاعاتي موتورهاي جستجو قرار نخواهد گرفت. به طور کلي گفته مي‌شود بهتر است در يک صفحه ۲ الي ۳ درصد از کلمات، به کلمات کليدي اختصاص يابد.
همچنين با توجه به اين نکته که ربات‌هاي موتورهاي جستجو، صفحات وب را از بالا به پايين و از چپ به راست پيمايش مي‌کنند، بهتر است که در ابتدا و انتهاي صفحات، کلمات کليدي بکار برده شوند. معمولاً در پايين صفحات وب (زير کپي رايت سايت) کلمات کليدي مرتبط با صفحه نوشته مي‌شوند.
پس از نوشته شدن مطالب، مراحل زير را انجام دهيد:
در عنوان صفحه، کلمه يا کلمات کليدي استفاده شده در متن صفحه را بکار ببريد. انجام اين کار اهميت بالايي دارد زيرا متني که درعنوان صفحه قرار دارد بعنوان متن لينک، بازگشتي موتورهاي جستجو مي‌باشد. موتور جستجوي گوگل فقط ۶۶ کارکتر از اين متن را نمايش مي‌دهد بنابراين سعي کنيد عنوان صفحات کمتر از ۶۶ کاراکتر باشد. براي تعيين عنوان صفحه از تک title بصورت زير استفاده کنيد. سعي کنيد اگر بيش از يک کلمه کليدي در صفحه داريد از کارکتر | بعنوان جداکننده کلمات، استفاده کنيد

لینک ویژه :  جهت  انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت خود اینجا  کلیک کنید