الگوریتم جستجوی جدید گوگل

الگوريتم پيشرفته جستجوي متن اين ابزار، به نام اورین به دست دانشجوي دكتراي دانشگاه NSW به نام oriAllon و استاد راهنمايش، دكتر اریک مارتین در حال تهيه است.اين الگوريتم، با بهره گرفتن از ساير موتورهاي جستجو و افزايش توانمندي‌هاي آنها، در مدت زمان بسيار كمتري عمل جستجو را انجام خواهد داد. در اين شيوه، به جاي پيدا كردن صفحاتي كه حاوي كليدواژه‌ها هستند، و ساختن لينك براي آنها، متون مبسوطي از صفحات استخراج مي‌شوند تا ديگر نيازي به باز كردن لينك نباشد.

الگوريتم اوريون شركت‌هاي ياهو و گوگل را جذب خود كرده و اكنون گوگل حق مالكيت آن را از آن خود كرده است.
آقاي آلون، دانشجوي ۲۶ ساله‌اي كه در حال حاضر در اداره مركزي گوگل در كاليفرنيا مستقر شده، گفته است كه اوريون «سرعت و اهميت جستجو در اينترنت را افزايش خواهد داد و همه ما مي‌دانيم كه چنين سرويسي چقدر ارزشمند است».

دكتر مارتين، كه استاد راهنمايي آقاي آلون را به عهده گرفته و در توسعه اوريون كمك مي‌كند، گفته است كه اين ابزار جستجو گشت‌زني در اينترنت را «بسيار آسان‌تر و موفقيت‌آميزتر» خواهد كرد: «در حال حاضر ما بايد روي لينك كليك كنيم و منتظر باشيم ببينيم صفحه‌اي كه باز مي‌شود همان چيزي است كه مي‌خواهيم يا نه. و اگر نبود، برگرديم و لينك ديگري را امتحان كنيم. ولي با اوريون اطلاعات مستقيماً و فوراً نشان داده خواهند شد».

لينكهاي مفيد:

افزایش ترافیک سایت
معرفی به موتورهای جستجو
طراحي سايت
نمایش آگهی در سایت های پربیننده