افزایش رتبه سایت|PageRank

بالا بردن Page rank سایت یکی از آرزو ها و شاید دغدغه های هر وبمستری باشد. در این بین رعایت اصول SEO و بهینه سازی سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی وضعیت و رتبه سایت شما خواهد داشت
نحوه کار ربات های گوگل به این شکل است که روزانه به صفحات بسیاری از سایت ها سر می زنند و آن ها را Index می کنند و بعد از ثبت کردن لینک ها و مطالب آن ها، در پایان یک دوره چند ماهه، گوگل بر اساس تعداد لینک هایی که به یک سایت داده شده است و پارامتر های بسیار دیگری شروع به بروز کردن Page rank سایت ها می کند. در این زمان اصطلاحا می گویند Google dance اتفاق افتاده است. به دلیل اینکه گوگل دارای دیتا سنتر های زیادی می باشد بروز رسانی Page rank ها در همه دیتا سنتر ها کمی زمان نیاز دارد. به همین دلیل ممکن است در زمانی که Google dance رخ داده است، پیج رنک سایت شما در دیتا سنتر های مختلف متفاوت باشد.

متاتگ ها و عنوان سایت
پارامتر هایی که شاید یک موتور جستجو در وهله اول به آن ها مراجعه می کند این دو مورد است که با عنوان تگ های Meta و title در سورس صفحات HTML قرار می گیرند. متاتگ ها برچسب هایی هستند که یک موتور جستجو اطلاعات آن صفحه را از روی آن ها بدست می آورد و باید طبق اصول جهانی در صفحات قرار گیرد.
تگ title نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گاها موتور های جستجو به عناوین صفحات بیش از کلمات کلیدی اهمیت می دهند. همچنین سعی کنید حداکثر از 9 کلمه در عنوان مطالب استفاده نمایید

*1 لینک از چند سایت به جای چند لینک از 1 سایت

گاهی اوقات مدیران سایت ها، وبلاگ یا سایت دیگری راه اندازی می کنند و لینک سایت خود را چندین بار در آن تکرار می کنند تا رنک صفحات سایت اصلی بیشتر شود، امروزه موتور های جستجویی مانند گوگل به قدری هوشمند هستند که گول چنین ترفند هایی را نخورند. بنابراین به جای اینکه n بار لینک سایت خود را در یک سایت تکرار کنید، سعی کنید که در n سایت مختلف لینک خود را قرار دهید.

*با سایت های مرتبط تبادل لینک کنید

افراد زیادی به دلیل اینکه می دانند تبادل لینک در افزایش رنک صفحات سایت موثر است، سعی دارند با هر سایتی تبادل لینک داشته باشند. همیشه سعی کنید با سایت هایی که از نظر محتوایی با سایت شما مطابقت دارد تبادل لینک کنید، چون عملا وقتی لینک سایت شما در یک سایت غیر مرتبط با موضوع سایت شما قرار می گیرد تاثیری بر روی رتبه سایت شما نخواهد داشت یا اگر تاثیری هم داشته باشد طبعا ثاثیر آن از حالت اول بسیار کمتر است.

*لینک متنی بهتر از لینک بنر

به دلیل اینکه بنر های تبلیغاتی اکثرا با جاوا اسکریپت یا فریم ها ایجاد می شوند، از نظر موتور جستجو اصلا لینک به حساب نمی آیند ولی در صورتی که بنر یک لینک مستقیم داشته باشد تا حدودی می تواند موثر باشد ولی همچنان لینک های تصویری ارزش کمی نسبت به لینک های متنی دارند. بنر های فلش نیز موقعیت بدتری در موتور های جستجو دارند چون اسپایدر ها نمی توانند محتوای درون آن ها بخوانند و روی لینک ها کلیک کنند.

*استفاده از کلمات کلیدی در لینک

سعی کنید به جای قرار دادن لینک خالی سایت خود در امضا ها یا سایر سایت ها، از نام سایت یا کلمات کلیدی مرتبط استفاده کرده و آن را به سایت خود لینک نمایید. در این حالت رتبه سایت شما برای آن کلمه کلیدی بالا خواهد رفت.