بهینه سازی سایت | سئو لینکها

بهبود ساختار لینک ها (URL)

url  ها اهمیت زیادی از نظر موتورهای جستجو دارند. برای اینکه بدانید چه مواردی را باید رعایت کنیم ، تا url های سایت ما از نظر موتورهای جستجو بهینه باشند، ادامه ی این مطلب را مطالعه نمایید.

 آدرس ها باید ساده، قابل فهم، مرتبط با محتو ا باشند.

url ها نباید گیج کننده و غیر کاربردی باشند.کاربران ممکن است زمانی را برای به یاد سپردن url ها صرف کنند و همچنین ممکن است قسمتی از لینک غیر قابل تشخیص را از لینک اصلی جدا نمایند.

برخی کاربران برای ایجاد لینک به وب سایت شما از url صفحه به عنوان متن لینک (text anchor) استفاده کنند، به همین دلیل بهتر است در انتخاب url  ها از لغات مرتبط با صفحه مورد نظر استفاده شود.

به خاطر داشته باشید که url های یک صفحه وب زیرعنوان و گزیده سایت در صفحه نتیجه جستجو نمایش داده می شوند.لغات در url ها مانند گزیده و عنوان وب سایت، در صورت جستجو شدن توسط کاربران به صورت bold شده نمایش داده می شوند.

هرچند گوگل در شناسایی انواع url ها حتی اگر بسیار پیچیده باشند، تبحر دارد، اما یک  url قابل فهم میتواند هم به کاربران و هم به گوگل کمک شایانی نماید.

برخی وبمسترها و طراحان وب برای بهینه سازی سایت، url  هایی را که به صورت دینامیک نوشته شده است، به url های ثابت تبدیل می کنند.تا زمانی که گوگل با این روش مشکل ندارد، می توان از ان استفاده کرد، اما اگر به صورت نادرست اجرا شود، مشکل ساز خواهد بود.

از لغات کلیدی مرتبط با محتوای سایت برای url ها استفاده نمایید.

استفاده از ساختار دایرکتوری محتوای شما را سازمان یافته تر می کند و بازدیدکنندگان متوجه می شوند، که در کدام صفحات سایت شما هستند.برای نمایش نوع محتوای استفاده شده در url ها سعی کنید، از ساختار دایرکتوری استفاده نمایید.

یک روش آدرس دهی یکسان را در url ها برای دسترسی به اسناد آماده کنید.

برای اجتناب از استفاده کاربران متفاوت از ساختارهای url متفاوت، که باعث تقسیم اعتبار محتوای url ها می شود، باید از یک ورژن منسجم روی یک ساختار و پیوندهای داخلی صفحات استفاده کرد.

اگر کاربرانی را پیدا کردید، که با url های متفاوت به یک محتوا دسترسی داشتند، بهترین راه حل جلوگیری و انسجام در آدرس ها، استفاده ار لینک تغییر مسیر 301 (redirecting 301) برای اصلاح آدرس های صفحات است.

اگر نتوانید از تغییر مسیر دادن برای اصلاح url ها استفاده نمایید، میتوانید از url های متعارف یا از عنصر rel=”conocical” استفاده کنید.این اتفاق اکثرا در مواردی رخ می دهد که آدرس صفحاتی از وب سایت شما تغییر می کند، و یا نام سند، یا دایرکتوری را تغییر می دهید. به این معنی که صفحات قبلی شما توسط موتورهای جستجو شناخته شده اند و آدرس آنها تغییر کرده است.این اتفاق در زمانی که از چند دامین برای یک وب سایت استفاده شود، نیز زخ میدهد.

از موارد زیر اجتناب کنید:

  • استفاده از دایرکتوری های تو در تو مانند “…/dir1/dir2/dir3/dir4/dir5/page.html “
  • استفاده از اسامی نامناسب برای دایرکتوری ها که هیچ ارتباطی با محتوا ندارند.
  • صفحاتی با محتوای یکسان با دسترسی از یک subdomain و دایرکتوری ریشه مانند زیر:

“domain.com/page.html”

“subdomain.com/page.html”

  • استفاده ار حروف بزرگ و عجیب و غریب برای url ها

گردآورنده : تبلیغ دات کام