تاریخچه بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی یا سوشال مدیا مارکتینگ چیست؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی یا سوشال مدیا مارکتینگ (Social Media Marketing)، اگرچه در عصر ما عنوانی جدید است اما روح آن ریشه هزاران ساله در تاریخ دارد. بازاریابی در طول تاریخ همیشه مفهومی اجتماعی بوده چرا که انسان موجودی اجتماعی است.

حاکمان و اربابان فئودال با هدف گردآوری یک پایگاه اجتماعی از تجارب مشترک ارتباطات افراد، از بازارها و بازارچه ها حمایت می کردند تا این ارتباطات که در قدیم تنها یک سرگرمی لذت بخش بحساب می آمد تبدیل به یک پایگاه اجتماعی مفید گردد تا در بستر آن فرصت های تجاری جهت اخذ خراج و مالیات های سنگین که مد نظر حاکمان و اربابان آن زمان بود ایجاد شود.

در عصر حاضر، بازاریاب ها قبل از رونق گرفتن شبکه های اجتماعی، از روش هایی همچون بازاریابی (MLM (Network Marketing استفاده می کردند اما این روش و سایر روش های بازاریابی معمولا یا با سوء استفاده های زیادی همراه می شد و یا هزینه های سرسام آوری داشت که در کنار سایر ضعف های موجود مجموعه ای از محدودیت ها و چالش ها را ایجاد می کرد.

می توان نقطه عطف صنعت بازاریابی را بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی دانست که با ظهور فیسبوک عصر جدیدی از آن رقم خورد. هرچند که فیسبوک آغازگر صنعت بازاریابی رسانه های اجتماعی نبود اما زمانی که آغاز به کار کرد با تمرکز بر روی بازاریابی آنلاین باعث شد تا بازاریابی رسانه های اجتماعی مفهوم جدی تری به خود گیرد و استراتژی های آن روز به روز توسعه بیشتری پیدا کند.

با پیشرفت روزافزون بازاریابی آنلاین، امروزه شرکت ها میتوانند بدون صرف میلیون ها دلار در تبلیغات، تنها با یک پروفایل در شبکه های اجتماعی فعالیت های بازاریابی خودشان را آغاز کنند.

 

تاریخچه مختصر سوشال مارکتینگ

قبل از اینکه رسانه های اجتماعی به شکل کنونی وجود داشته باشند، مردم در دهه های 1970 و 1980 بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی مانند سایت های دوست یابی و انجمن های آنلاین می گذراندند.

بطور مثال  . Six Degrees، Livejournal، و Friendster اولین فرم رسانه های اجتماعی بودند.

حباب دات-کام  (Dot-com Bubble) در سالهای 1995 تا 2002 رویداد مهمی بود که اینترنت را تبدیل به یک ابزار بازاریابی قابل قبول کرد.

این ابزار جدید با بازاریابی در موتورهای جستجوگر شروع شد و برند ها را برای داشتن وب سایتی که در نتایج موتورهای جستجوگر نمایش داده شود، ترغیب کرد.

همگام با توسعه موتورهای جستجوگر گوگل، یاهو و MSN ، شرکت ها به اهمیت استراتژی های SEO پی برده و تصمیم به انجام اقداماتی گرفتند که کسب و کار آنها را در رتبه های  بالای نتایج جستجو قرار دهد.

رشد و محبوبیت وب سایت های نسل 2 )وبلاگ ها به طور خاص( عامل موثر دیگری بود که مورد توجه صاحبان کسب و کارهای آنلاین قرار گرفت و باعث شد بازاریابان به پتانسیل بازاریابی محتوا پی بردند.

با توسعه شیوه های بازاریابی محتوا، متودولوژی بازاریابی درون گرا شکل گرفت، که در آن ارزش افزوده بیشتری عاید مشتری ها و کسب و کارها می شد، این روش کم کم جایگزین بازاریابی به روش های قدیمی و سنتی شد.

در سال های 2003 تا 2004 شبکه های اجتماعی مانند Facebook، LinkedIn و My Space باعث تغییر کاربری اینترنت از بازی های آنلاین به سمت رسانه ها و سرگرمی های اجتماعی شدند.

در نهایت، مدیران و صاحبان کسب و کار متوجه اثرات مثبت حضور در رسانه های اجتماعی در فعالیت های تجارت الکترونیک و بازاریابی خود شدند و شروع به ایجاد پروفایل در شبکه های محبوب کردند.

امروزه، بیش از 90 % مدیران، بازاریابی رسانه های اجتماعی را به عنوان بخش بزرگی از استراتژی های بازاریابی خود قرارداده اند. کسب و کارهای موفق نیز از بازاریابی رسانه های اجتماعی برای برندینگ، وفادار سازی مشتری و توسعه کسب و کارشان سود می برند چرا که رسانه های اجتماعی نه تنها باعث کاهش زمان مورد نیاز برای فروش و کاهش هزینه های تبلیغاتی می شوند بلکه افزایش اثربخشی بازاریابی و رضایت کلی مشتریان را نیز به دنبال دارند.

83٪ از مشتریانی که نارضاینی خود را از محصولات و خدمات شرکت ها، در یک شبکه اجتماعی محبوب مانند توییتر مطرح کرده اند شاهد اقدامات جدی برای جلب رضایت خود بوده اند که این خود بیانگر نقش چشمگیر و غیر قابل انکار رسانه های اجتماعی در حفظ رضایت مشتریان است.

جالب است بدانید که در همین لحظه بیش از2  میلیارد نفر در اینترنت آنلاین هستند،  حدود 23 % کل زمان صرف شده در اینترنت برای مرور یا تعامل در رسانه های اجتماعی صرف می شود. حداقل 53٪ از افرادی که در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک فعال هستند، یک برند را دنبال می کنند. با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی، مشتریان بیش از پیش انتظار دارند تا برندهای مورد علاقه خود را در شبکه های اجتماعی ببیند و دنبال کنند.

شبکه های اجتماعی زندگی انسان ها را به نحوی احاطه کرده است که با اطمینان می شود گفت تا زمانی که اینترنت وجود داشته باشد، بازاریابی رسانه های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی های بازاریابی باقی خواهد ماند .

برای درک بیشتر از صنعت بازاریابی رسانه های اجتماعی یا همان سوشال مارکتینگ، اینفوگرافی از تاریخچه چند شبکه اجتماعی مطرح تولید شده که بصورت تایم لاین اتفاقات سال های اخیر را مرور می کند.

 

اینفوگرافی تاریخچه بازاریابی رسانه های اجتماعی