افزایش بازدید سایت

SEO یا بهینه سازی بر پایه موتورهای جستجو درواقع پاسخ به نیاز اصلی سایت های وب جهان گستر یعنی ترافیک هدفمند یا آمار بالای بازدید کنندگان از سایت است
مهمترین عامل برای موفقیت یک وب سایت در بستر وب جلب بیننده می باشد و جدا از خدمات ارایه شده در آن، باید بازدید کننده داشته باشد و بطور کلی تعداد بازدیدکننده گان یک سایت برگ برنده آن برای کسب موفقیت در دنیای وب است. این موضوع خصوصا در مورد سایتهایی با اهداف تجاری صدق می کند.روشن است که فقط یک طراحی جذاب و چشمگیر تضمینی برای بازدید کاربران به سایت نمی باشد، بلکه باید بینندگان را به طریقی به سایت جذب نمود. بدون شک بهترین راه برای رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران، موتورهای جستجو می باشند. یعنی اگر در جستجوی کسب اطلاعات در رابطه با موضوعی خاص و یا به دنبال خدمات و یا کالایی باشید، در اولین گام به سراغ موتورهای جستجوگر خواهید رفت. امروزه موتورهای جستجو یکی از ابزارهای قدرتمند و مهم در بستر وب می باشند و کمک فراوانی به کاربران اینترنتی می نمایند که آمارها نیزگواهی بر این ادعا می باشند :
» 82 درصد کاربران اینترنت، موتورهای جستجوگر را ابزار اصلی خود برای یافتن وب سایت ها عنوان کرده اند.
» 57 درصد از کاربران اینترنت، هر روز جستجو می کنند و 46 درصد این جستجوها برای کالا یا خدمات است. (منبع: SRI )
» 85 درصد ترافیک هدفمند در اینترنت، را موتورهای جستجوگر باعث می شوند.
(منبع: Institute of Technology 7th www user survey –Georgia)
با ملاحظه آمارها پر واضح است که موتورهای جستجو ابزارهای توانمندی هستند تا کاربران بتوانند از این طریق کالا، خدمات یا به طور کلی اطلاعات مورد نیاز خود را در وب بیابند.امروزه بیشتر کاربران وبسایتها دریافته اند که 10 یافته اول موتورهای جستجو ( صفحه اول) خواسته آنها را برآورده می کند و نتیجه دلخواه را به آنان عرضه می نماید.بر اساس پاره ای ارزیابی ها حدود 70 درصد کاربران از بین 10 یافته اول موتور جستجو هدف خود را می یابند.
توجه دقیق به این ارزیابی و آمارهای ذکر شده اهمیت کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو را به وضوح بیان می کند.به گونه ای که داشتن رتبه بالاتر در موتور جستجو یعنی جذب بازدیدکننده بیشتر و در نتیجه افزایش فروش و بازده وبسایت مربوطه. تکنیکهای مربوط به بهینه سازی در موتورهای جستجو ( سئو – seo ) نقشی تعیین کننده در نیل به این مقصود دارند.بدون seo ( سئو ) موفقیت در وب معنا و مفهومی دور ازذهن خواهد داشت.
موتورهای جستجو به نوعی مشاور برای جستجو کننده گان و ابزار الکترونیکی هوشمند بازاریابی ( SEM ) برای صاحبان کالا و خدمات تبدیل گشته اند.با روشن شدن اهمیت و نقش موتورهای جستجو روشن است که هر وبسایت برای موفقیت بایستی در نتایج و یافته های موتورهای جستجو حضور داشته باشد.وحضور داشتن در نتایج اول موتورهای جستجو نیز با روشها و تکنیکهای خاصی امکانپذیر است که بایستی در ساختار فنی وبسایتها لحاظ شود. ثبت وبسایت در موتورهای جستجو اولین گام برای نیل به مقصود است اما نکته ای که نباید فراموش کرد آن است که تنها ثبت در این موتورها کافی نیست چرا که معمولا کاربران نتیجه مورد نظر خود را در صفحه اول و یا دوم انتظار دارند، بنابراین پیروزی در رقابت برای قرار گرفتن در صفحات اول در جستجوی کلمات کلیدی خاص بسیار اهمیت دارد.
اگر تاکنون از طریق وبسایت خود موفقیت چشمگیری نداشته اید یا داشته اید ولیکن می خواهید موفقیتتان چشمگیرتر شود به سئوالات زیر پاسخ صادقانه دهید … !
آیا این برای شما مطلوب نیست که بتوانید محصول یا خدمات خود را در معرض دید مشتریان بالقوه آنها قرار دهید؟
آیا این یرای شما مطلوب نیست که بتوانید در یافته های اول موتورهای جستجوی قدرتمندی چون گوگل و یاهو قرارگیرید و از این طریق حوزه مشتریان خود را از محدودیت مکان و زمان برهانید؟
آیا این برای شما مطلوب نیست که مشتریان بالقوه محصولات یا خدمات شما در سراسر کشور یا حتی جهان تنها با فشردن چند دکمه شما را بیایند و باشما ارتباط برقرار نمایند؟!
اگر پاسخ شما به سئوالهای فوق مثبت است در نظر داشته باشید که ما طرح کامل و آزموده شده ای برای بهینه سازی صفحات و اعمال روشها و تکنیکهای خاص در آنها قبل از معرفی و ثبت سایت در موتورهای جستجو و نیز نظارت و نگهداری رتبه به دست آمده ( Positioning ) پس از ثبت در موتور های جستجو داریم تا جوینده شما ، یابنده باشد. به عنوان مثال شما اگر در وبسایت خود اقدام به ارائه و فروش کتاب می نمایید بدیهی است که تمایل دارید وقتی کاربران کلمه کتاب و موارد مشابه را در اینترنت جستجو می کنند وبسایت شما در دسترشان قرار گیرد
SEO =Search engine optimization
SEM =Search engine marketing
SEO خلاصه ای از عبارت Search Engine Optimizer (بهینه ساز موتور جستجو) می باشد. این کلمه همچنین مفهوم عام تر بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) را شامل می شود. وظیفه SEO ها (بهینه ساز های موتور های جستجو ) فراهم آوردن امکانات مختلف برای سایت ها و وب مسترها ، از بهینه سازی ساختار سایت گرفته تا ثبت در موتورهای جستحو و دایرکتوری ها، ایجاد امکان تبادل لینک با دیگر سایت هاو … می باشد. SEM خلاصه ای از عبارت Search Engine Marketing است که به بازاریابی از طریق موتورهای جستجو اشاره دارد .

طراحی و بهینه سازی وب سایت بر اساس موتورهای جستجو (سئو)
▼▼▼▼▼▼
بینندگان و بازدید کنندگان بیشتر
▼▼▼▼
مشتریان بیشتر

موفقیت و سود بیشتر