شرکت طراحی سایت: بهترین را بشناسید

اینجا ایران است : کدام شرکت طراحی سایت؟

دنیای طراحی سایت امروزه تبدیل به اقیانوس قرمزی شده است که شرکت های متفاوتی در آن مشغول به فعالیت بوده و به شکل های متنوع خدمات خود را عرضه می کنند. مزیت های رقابتی که شرکت ها در نظر میگیرند بر روی:

 • قیمت طراحی سایت
 • سرعت تحویل سایت
 • کیفیت کدنویسی و برنامه نویسی سایت شما
 • سرعت و کیفیت پشتیبانی طراحی و فنی
 • تعداد تغییرات در طرح گرافیکی در طرح  سایت
 • تحویل یا عدم تحویل سورس کد وبسایت

نکته مهمی که در ایجاد مزیت رقابتی در شرکت ها و تیم های طراحی سایت جای سوال دارد این است که این شرکت ها تا چه حد نسبت به خدمات خود اطمینان دارند و می توانند تضمین خدمات را بدهند و آیا در قبال این تضمین چه سرمایه ای را بعنوان ضمانت در اختیار کارفرما قرار می دهند. منظور از سرمایه بعنوان ضمانت، مثلا عودت وجه، طراحی مجدد یک سایت از صفر، پرداخت هزینه خسارت و … است که می تواند به هر شکلی مشتری یا کارفرما را راضی نگاه دارد.

در برخی از موارد پیش می آید که شرکت های طراحی سایت بخصوص در شهرهای تهران یا مشهد یا اصفهان که شهرهای صنعتی و بزرگتری هستند، چالش انتخاب شرکت مناسب برای سفارش طراحی تبدیل به یک دغدغه ذهنی مدیران و صاحبان کسب و کارها و کارفرمایان می شود. اینکه به کدام شرکت اعتماد کنیم؟ کدام شرکت اصلح است که بتوانیم سرمایه فضای مجازی خود را به او بسپاریم.
در این مقاله تا حدی سعی میکنیم که به این سوال کارفرمایان پاسخ دهیم.

معیارهای اولیه انتخاب شرکت ها برای ارسال درخواست استعلام برای طراحی

در انتخاب یک شرکت طراحی سایت قوی قبل از هر چیز موارد زیر را باید در نظر بگیریم:

 

یک تیم قوی

تیم قوی طراحی سایت و انجام پروژه های برنامه نویسی، متشکل از طراح، کدنویس، برنامه نویس، واحد فروش، واحد ارتباطات، حسابداری و بهتر بگوییم، تمامی اجزای اجرایی یک شرکت عادی است. در هر حالتی اگر قرار بر این باشد که یک نفر 2-3 کار را همزمان انجام دهد، در واقع هیچ کدام از این کارها را نمی تواند به درستی انجام دهد و لذا تاثیر بر کل سفارش یا قرارداد تحت اجرا می گذارد.

یک تیم قوی، حداقل شناخته شده هستند و متخصصین نسبت به آنها شناخت دارند و ذکر خیرشان همه جا زبانزد است.

 

مجوزهای قانونی شرکت

ممکن است تیم های طراحی سایت که هنوز شرکت نشده اند مجوزهای ثبتی نداشته باشند، اما حداقل چیزهایی که می توانند داشته باشند، نماد اعتماد و مجوز انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی است. اما روی هم رفته اگر بخواهیم مجوزهای مناسب را بررسی کنیم می توانیم به لیست زیر اشاره کنیم :

 1. شناسه ملی ثبت شرکت ها
 2. مجوز شورای عالی انفورماتیک
 3. نظام صنفی رایانه ای
 4. اتحادیه کامپیوتر و ماشین های اداری
 5. انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی
 6. نماد اعتماد الکترونیک
 7.  نماد ساماندهی
 8. پروانه بهره برداری نرم افزار
 9. مدارک دانش بنیان
 10. گواهی های ایزو

 

نمود خارجی خوب شرکت

یک شرکت طراحی سایت قوی و خوب، یک نمود خارجی خود نیز دارد. یک سایت قوی، یک دفتر مناسب و مرتب، خط تلفن و همراه پاسخگویی، روشهای رتباطی مناسب، شبکه های اجتماعی فعال و هر چیزی که نمود خارجی محسوب شود. شرکتی که به نمود خارجی خود تا حد قابل قبولی اهمیت دهد، قابل اعتمادتر به نظر می رسد.

 

افتخارات و گواهینامه ها شرکت

در کنار مجوزهای قانونی، گواهینامه ها و لوح های افتخار و تقدیر می تواند گواهی بر فعالیت مناسب شرکت مذکور باشد. گواهینامه های گوگل، گواهی نامه های شرکت در رویدادهای آموزشی، پژوهشی، تقدیرنامه های مربوط به برتری در رویدادهای خاص و … همه می تواند اعتماد را در مخاطب ایجاد کنند. بد نیست به بخش افتخارات شرکت گرین وب مشهد نگاهی بیندازید.

 

نمونه کارهای قبلی و سایت های طراحی شده

با یک نگاه به نمونه کارهای شرکت های طراحی سایت می توان به نوع خدمات آنها پی برد. کیفیت طراحی، کدنویسی، رنگ بندی، ساختارها و … همه و همه به شما کمک می کنند تا نسبت به نوع طراحی و برنامه نویسی آن شرکت ها پی برده و با سلیقه خود آنرا تطابق دهید.

نمونه کارهای ضعیف و قدیمی نشان از ایستایی یک شرکت یا ضعف در ارائه آنها دارد.

 

مشتریان راضی، ناراضی از طراحی و برنامه نویسی

کافیست تعدادی از نمونه کارهای شرکت های طراحی سایت را بررسی کرده و شماره تماس مشتریان آنها را از داخل سایت های نمونه بردارید و با آنها تماس بگیرید. گفتگو کنید که پروسه طراحی، پشتیبانی، ارتباطات، هزینه ها و … چگونه بوده و آیا شرکت توانسته است در نهایت روی هم رفته نظر و رضایت شما را جلب کند یا نه. پاسخ به این سوال به شما کمک فراوانی می کند تا تصمیم بهتری بگیرید.
یکی از مراجعی که می توان در خصوص رضایت مشتریان مورد ارزیابی قرارداد، میزان و تعداد شکایاتی است که یک شرکت در نظام صنفی یا اتحادیه کامپیوتر یا انجمن صنفی مربوطه داشته است.

 

هزینه های اضافی پس از خرید سایت

شرکت ها معمولا پس از اینکه سایت شما را طراحی کرده و تحویل دادند، بابت برخی موارد هزینه اضافی از شما درخواست می کنند. باید توجه داشت که این هزینه های اضافی قبلا در قرارداد ذکر شده باشد یا دقیقا مشخص شده باشد که چه مواردی مشمول هزینه اضافی است. گاهی این هزینه های اضافی از مبلغ خود قرارداد بیشتر می شود که این مسئله به وفور در شرکت های طراحی سایت مشهد و همچنین سایر شهرها دیده می شود.

 

یک قرارداد قوی و جامع

شرکتی که بر روی قرارداد خود وقت گذاشته و بخشهای مختلف آنرا با دقت نظر و حوصله تهیه کرده است، مشخص است که برای نفع و شفاف سازی فرایندها برای مشتری و همچنین خود و منافع خود ارزش قائل است. لذا اهمیت به موضوع قراردادها نیز از مواردی است که می تواند اعتماد مشتریان را جلب کرده و از مشکلات و مسائل بعدی جلوگیری کند.

 

تیم مدیریتی با تجربه

تجربه مدیریت و رهبری یک تیم و یک شرکت کاری است که خود می تواند عامل موفقیت یا شکست شرکت ها باشد. این مدیران و دید جامع آنهاست که می تواند یک شرکت یا تیم طراحی سایت را به موفقیت رسانده و یا آنها را به داخل دره بیندازد. مدیران با تجربه اکثرا افرادی هستند که همیشه در دسترس بوده و نسبت به تغییرات محیطی شرکت یا تیم خود را تغییر داده و منافع مشترکی را بین خود و مشتریانشان متصور هستند.

پرسنل راضی از شغل

وقتی پرسنل و متخصصین و کارشناسان یک شرکت طراحی سایت راضی باشند، خدمات بهتری را می توانند به مشتریان خود ارائه دهند و این چنین هم مشتری راضی، هم کارمند راضی و در نتیجه شرکت رو به پیشرفت خواهد بود و این پیشرفت باعث برگزیده شدن و نمونه شدن آن شرکت می شود.

شاید برای بررسی این موضوع بد نباشد سر صحبت را با یکی دو نفر از کارمندان شرکت طراحی سایت مربوطه که سفارش طراحی خود را به آن می سپارید باز کرده و از مسائل ظریف آنها جویا شوید. در اکثر اوقات کارمندان راضی، رضایتشان را به بهترین شکل نشان می دهند.

 

گردش مالی

شرکت هایی که گردش مالی خوبی دارند، از هزینه کردن برای مشتری طراحی سایت نمی ترسند و در این زمینه کم نمی گذارند. البته این یک قانون نیست و ممکن است وضعیت برعکس این نیز وجود داشته باشد. مثلا یک طراح خوب در یک شرکتی کار می کند که هزینه خوبی پرداخت کند یا یک برنامه نویس با تجربه در شرکتی فعالیت میکند که حقوق خوبی را پرداخت کند یا شرایط رفاهی مناسبی را برای پرسنل خود در نظر داشته باشد.
برای اطلاع از گردش مالی شرکت ها، کافیست با یک پرسش ساده از واحد مالی آن شرکت شماره حساب یا بانکی که درآن حساب دارند را جویا شده و از گردش مالی آن شرکت مطلع شوید.

شبکه های اجتماعی قوی

شرکت هایی که برای مشتریان خود ارزش قائل هستند، ارتباط با مشتری را در اولویت امور خود قرارداده و نسبت به بیان واقعیت ها، ارزش آفرینی ها و معرفی خدمات خود واقع بین هستند و آنها را در مدیاهای اطلاع رسانی خود مطرح می کنند. یک شرکت طراحی سایت در مشهد، از فعالیت های قوی خود در این شهر، مشتریان خود، قراردادهای خود و … حرف می زند و در شبکه های اجتماعی خود آنها را مطرح می کند. یک تیم برنامه نویسی در تهران از کارهایی که پرسنل خود انجام می دهند گفتگو می کند و به همین ترتیب شما می توانید حتی در ساعات استراحت خود با چک کردن شبکه های اجتماعی آن شرکت از حال و روز شرکت پیمانکار خود مطلع شوید.

 

شرکت طراحی سایت گرین وب در مشهد، خدمات طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن های موبایل را با بهترین کیفیت و در سریعترین زمان ممکن مطابق میل مشتری ارائه می دهد. این شرکت بعنوان یکی از شرکت های پیشتاز در حوزه فضای مجازی و وب قادر به انجام پروژه های شما به صورت حرفه ای است.