آموزش ساخت اکانت گوگل ادوردز

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز (Google AdWords) سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل است که تبلیغ ‌کنندگان با استفاده از ابزارهای گوگل و سایت ‌ها به ارائه تبلیغات خود برای کاربران می پردازند. در این سرویس تبلیغ ‌دهندگان برای نمایش تبلیغات خود به مشتریان هزینه‌ای پرداخت می ‌‌کنند. معروف‌ ترین روش تبلیغات در گوگل ادوردز، تبلیغات در موتور جستجوی گوگل است. در این روش کلیدواژه‌ های موردنظر توسط تبلیغ‌ دهندگان مشخص می ‌شود. تبلیغات برای کاربرانی که این کلیدواژه‌ ها را در موتور جستجو وارد کنند نمایش داده می ‌شود.

ادوردز از روش ‌ها و ابزارهای دیگری نیز در اختیار کاربران برای تبلیغات می ‌گذارد. نمایش تبلیغات به صورت عکس در کناره‌ های صفحات وب‌ سایت ‌ها، تبلیغات ویدئویی در شبکه اجتماعی یوتیوب، تبلیغات از طریق اپلیکیشن در Google play و تبلیغات در Google Shop راه‌ های دیگر گوگل ادوردز برای ارائه تبلیغات است.

برای تبلیغات در گوگل ابتدا باید با سیستم آن آشنا باشید. بعد از آشنایی با سیستم گوگل ادورز باید یک اکانت بسازید. سپس با استفاده از اکانت کمپین تبلیغاتی خود را راه ‌اندازی کنید و با پرداخت هزینه به گوگل تبلیغات خود را شروع کنید. در ادامه به آموزش ساخت اکانت گوگل ادوردز می ‌پردازیم و نحوه ایجاد یک اکانت ادوردز را توضیح می ‌دهیم.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادوردز

نحوه ساخت اکانت گوگل ادوردز بسیار سریع و راحت است. آنچه در ادوردز اهمیت دارد ایجاد کمپین برای تبلیغات در گوگل است. برای ساخت اکانت گوگل ادوردز ابتدا باید وارد سایت Ads.google.com  شوید.  سپس روی دکمه Start Now کلیک کنید.

ساخت اکانت ادوردز

در صفحه بعد نیازی نیست فرم را پر کنید. فقط روی لینک Skip کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعد باید یک اکانت گوگل (GMail) وارد کنید. در صورت داشتن حساب گوگلی که به گوگل ادوردز متصل نیست، نیازی به ایجاد حساب جدید نیست. فقط کافی ‌ست ایمیل خود را وارد کنید و دکمه Next را بزنید. در غیر این صورت روی Create Account کلیک کنید تا یک حساب گوگل بسازید. سپس ایمیل جدید را در این قسمت وارد کرده و دکمه Next را بزنید تا به مرحله بعد بروید.

در صفحه بعد باید رمز عبور ایمیل را وارد کرده و دکمه Next را بزنید.

بعد از ورود به اکانت خود، صفحه زیر را مشاهده می ‌کنید. این مرحله مهم‌ترین مرحله است.

ساخت اکانت گوگل ادوردز بدون نیاز به کارت اعتباری

اگر قصد دارید از کیورد پلنر اکانت گوگل ادوردز استفاده کنید، نیازی به شارژ اکانت ادوردز نیست. هم چنین بهتر است بعد از ساخت اکانت ادوردز، کمپین تبلیغاتی خود را ایجاد کنید. پس در این مرحله روی گزینه  Create an account without a campaign کلیک کنید. با این کار نیازی به اطلاعات کریدیت کارت و ایجاد کمپین نیست.

با کلیک روی گزینه  Create an account without a campaign به صفحه بعدی هدایت می ‌شوید. در این صفحه اطلاعات مربوط به کشور، زمان و ارز را مشاهده می کنید. کشور و زمان محل زندگی خود را انتخاب و تایید کنید. سپس روی دکمه SUBMIT بزنید.

با مشاهده صفحه زیر اکانت گوگل ادوردز با موفقیت ساخته شده است. روی دکمهEXPLORE YOUR ACCOUNT  کلیک کنید.

با این روش سریع نیازی به کریدیت کارت ندارید و می‌توانید از کیورد پلنر ادوردز برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده کنید.

هم چنین برای ایجاد تبلیغ در ادوردز باید کمپین تبلیغاتی بسازید و در مرحله آخر اطلاعات مربوط به کریدیت کارت را پر کرده و هزینه تبلیغات را پرداخت کنید.