انتخاب کلمات کلیدی برای تبلیغات گوگل ادوردز

استراتژی کلمات کلیدی برای توسعه کمپین های بازاریابی موتور جستجو ضروری است. استراتژی کلمات کلیدی شما باید شامل انتخاب کلمات کلیدی با عملکرد بالا باشد که ترافیک مربوطه را به سمت کسب و کار شما سوق دهد. انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات می تواند تمام تفاوت در رقابت انتخاباتی شما باشد و تعیین کند که تبلیغات در گوگل و سایر سیستم عامل های موتور جستجو رتبه بندی شود. بهترین استراتژی های کلمات کلیدی به کلمات کلیدی بسیار مرتبط متکی هستند، یعنی کلمات کلیدی که ارتباط نزدیکی با تجارت شما دارند یا به صنعت شما مرتبط هستند.

انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل بخش بسیار مهمی است که باید توجه ویژه ای به آن کرد. تا قبل از این و در مقاله ای با عنوان «آموزش کار با Google Keyword Planner» با نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی و چگالی آن آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم تا کمی بیشتر راجع به وارد کردن کلمات کلیدی و استفاده از آنها صحبت کنیم. در واقع کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا تاثیر زیادی روی نتایج خروجی جستجوی گوگل داشته باشید. به طور مثال شخصی در حال جستجوی وسیله ای خاص است و از طریق جستجو به هدف خود می رسد. کلمات کلیدی به شما این فرصت را می دهد تا از این طریق بتوانید در نتایج گوگل ظاهر شوید و بخشی از هدف مخاطب باشید. شما باید به آنچه در ذهن مخاطب می گذرد برسید.

انتخاب کلمات کلیدی متناسب با موضوع وبسایت شما در اکانت گوگل ادز بسیار مهم است. چرا که باعث نمایش یا عدم نمایش شما در نتایج گوگل خواهد شد. هدف قرار دادن کلید واژه یکی از قدیمی ترین و ساده ترین شکل های هدف گذاری در Network Google Display (GDN) است، اما هنوز هم به طور گسترده ای توسط تبلیغ کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. تبلیغ کنندگان به سادگی لیستی از کلمات کلیدی مربوط به مشاغل خود را تنظیم می کنند و گوگل به طور خودکار تبلیغات خود را در سایت های مربوط به آن کلمات کلیدی و به کاربرانی که احتمالاً علاقه مند به آن کلمات کلیدی هستند، ارائه می دهد. کلمه کلیدی هدفمند در شبکه نمایش، یک مسیر سریع برای رسیدن به مخاطبان در GDN بود و این امر به تبلیغ کنندگان اجازه می داد تا کنترل دقیقی را در محل نمایش تبلیغاتشان داشته باشند. کلمات کلیدی جستجو، به تبلیغ کنندگان امکان می دهد تا تعیین کنند کدام جستجوها را با انواع کلمات کلیدی نشان دهند.

ویژگی هدف گذاری جدید GDN، تنظیمات نمایش هدفمند کردن کلید واژه است که به تبلیغ کنندگان امکان می دهد تا دقیقاً چگونگی هدف قرار دادن تبلیغاتشان در شبکه نمایش را کنترل کنند. در حال حاضر تبلیغ کنندگان این انتخاب را دارند که فقط محتوا (سایت ها، فیلم ها و برنامه ها) را که مربوط به کلمات کلیدی آنها است، هدف قرار دهند یا اگر می خواهند مخاطبی را که به طور بالقوه به آن کلمات کلیدی علاقه مند است، حتی زمانی که در حال مشاهده محتوای دیگر هستند، هدف قرار دهند.

آیا می خواهید تبلیغات نمایشگر را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید؟

این تنظیمات هدفمند کلمه کلیدی صفحه نمایش جدید در هنگام تنظیم گزینه های هدفگذاری در هر گروه تبلیغاتی شبکه نمایش موجود است.

انتخاب کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل ادوردز

از این فهرست، تبلیغ کنندگان می توانند تنظیمات هدفمند کردن کلید واژه نمایش خود را مشخص کنند. انتخاب مخاطب به شما امکان می دهد تبلیغاتی را به هرکس که به کلمات کلیدی شما علاقه مند باشد، ارائه دهید، صرفنظر از اینکه در چه نوع سایتی در حال حاضر قرار دارید. انتخاب محتوا، تبلیغات شما را محدود می کند تا به طور انحصاری در وب سایت ها، برنامه ها و فیلم هایی که از نظر متنی با کلمات کلیدی شما مرتبط هستند، به نمایش درآیند.

محدود کردن کلید واژه ها برای هدف قرار دادن محتوای مرتبط، برای تبلیغ کنندگان جدید است و کلمات کلیدی، آنها را با مکان هایی مشابه با نحوه جستجو در کمپین های انتخابی شبکه نمایشگر مطابقت می دهد. در بیشتر موارد، این تنظیمات باید به کاهش میزان هزینه تلف شده در تبلیغات با هدف کمک کند. گوگل ادعا می کند که استفاده از تنظیمات محتوا فقط 30٪ از تنظیمات پیش فرض مخاطب را فراهم می کند. گزینه تنظیم جدید برای تبلیغ کننده هایی که قبلاً در شبکه نمایشگر تلاش کرده بودند ایده آل است یا ممکن است بودجه محدودی برای کمپین های نمایش خود داشته باشند.

استفاده از کلمات کلیدی در کمپین ها

هنگامی که کلمات کلیدی را پیشنهاد می دهید، می دانید مرحله بعدی استراتژی کلمات کلیدی شما شامل ایجاد تبلیغات متنی است که کلمات کلیدی شما را در بر می گیرد. هنگامی که بازدید کنندگان بر روی تبلیغات شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) کلیک می کنند، مبلغی را که از قبل تعیین کرده اید، پرداخت می کنید. این فرایند به عنوان تبلیغات برای هر کلیک (PPC) شناخته می شود.

یافتن کلمات کلیدی با تحقیقات در مورد کلید واژه

بهترین کمپین های PPC و SEO استراتژی های تحقیق کلمات کلیدی را برای یافتن کلمات کلیدی با ارزش زیاد و همچنین استراتژی های جستجوی کلمات کلیدی برای تهیه لیست کلمات کلیدی منفی (کلماتی که نمی خواهید تبلیغ شما ظاهر شود) پیاده سازی می کنند. معرفی یک استراتژی کلمات کلیدی منفی در کمپین PPC می تواند هزینه PPC شما را به شدت کاهش دهد.

اگرچه خوب است که برخی از کلمات کلیدی محبوب را به عنوان بخشی از استراتژی کلمات کلیدی PPC خود داشته باشید، اما بیشتر کلمات جستجو شده گرایش گسترده تر و گران تری دارند. تمرکز روی کلمات کلیدی با چگالی بالا، ترافیک شما را مناسب نگه می دارد و موجب صرفه جویی در هزینه می شود.

انتخاب کلید واژه ها و استراتژی های بهینه سازی تا حد زیادی به کشف این کلمات کلیدی با ارزش بالا بستگی دارد، اما پیدا کردن این کلمات کلیدی با ارزش و صرفه جویی در هزینه به صورت دستی می تواند بسیار دشوار و وقت گیر باشد.

در این میان می توانید از ابزارهای مختلفی که گوگل در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید. علاوه بر Google Keyword Planner که در بالا نیز به آن اشاره کردیم می توانید از Target کردن کلمات نیز استفاده کنید. شما می توانید از این طریق کلمات کلیدی خود را دسته بندی کرده و تعیین کنید که دقیقا به دنبال چه نوع مطالبی هستید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله « Broad match ،Exact match و Negative Keywords چیست؟» را مطالعه کنید.

«WordStream» یک نرم افزار تبلیغاتی با کلید واژه ارائه می دهد که می تواند به شما در کشف و استفاده از این کلمات کلیدی درجه یک به عنوان بخشی از استراتژی کلمات کلیدی PPC و SEO کمک کند.

استراتژی کلمات کلیدی با ابزارهای کلیدی WordStream

ابزار Keyword Free WordStream به شما امکان می دهد تا از تمام بازاریابی کلمات کلیدی برای ارائه شغل خود استفاده کنید. ابزار کلمه کلیدی شما را قادر می سازد:

تحقیق کلمات کلیدی: یافتن کلمات کلیدی مناسب وب، کلمات کلیدی با چگالی بالا و پیشنهادات کلمات کلیدی را با این ابزار کشف کنید.

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی: آنالایز کلمه کلیدی به شما کمک می کند تا قدرت تحلیلی برای کلمات کلیدی را به دست آورید تا بتوانید چگونگی ایجاد گروه های کلیدی را ایجاد کنید که مناسب ترین ترافیک وب را به شما ارائه می دهد.

گروه کلمات کلیدی: کلمات کلیدی خود را در گروه های کلمات کلیدی مضمونی، بهبود ارتباط و امتیاز کیفیت سازماندهی کنید.

انتخاب کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل ادوردز
انتخاب کلمه کلیدی در تبلیغات گوگل ادوردز

استراتژی جستجوی کلید واژه: استفاده از گروه های تبلیغاتی برای یافتن کلمات کلیدی

بهترین استراتژی کلمات کلیدی نیاز به چیزی بیش از لیستی از کلمات کلیدی دارد. حتی با یک لیست از کلمات کلیدی قدرتمند، برای دریافت حداکثر بازده سرمایه گذاری، لازم است که کلمات کلیدی خود را به طور موثر گروه بندی کنید.

گروه بندی کلمات کلیدی مهم است، زیرا طبقه بندی کلمات کلیدی شما در یک سلسله مراتب از نظر معنایی و منطقی سازمان یافته ایجاد تبلیغات PPC را بطور قابل توجهی آسان می کند. گروه بندی کلمات کلیدی به شما امکان می دهد متن تبلیغ را بنویسید که همزمان برای چندین اصطلاح کاربرد دارد.

سازماندهی کلمات کلیدی شما مزایای بازاریابی کلمات کلیدی PPC را به ارمغان می آورد، مانند:

  • هزینه پیشنهادات کمتری برای کلمات کلیدی
  • امتیاز کیفیت بالاتر
  • رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو
  • بهبود نرخ کلیک از طریق CTR))

راه حل های استراتژی کلمه کلیدی WordStream را امتحان کنید!

خواه در حال ایجاد یک استراتژی کلمه کلیدی برای SEO یا PPC هستید، WordStream راه حل هایی دارد که می تواند به شما در ایجاد یک کمپین برتر بازاریابی جستجو کمک کند. افرادی که به دنبال ایجاد کمپین های PPC با سود محرک هستند، از نرم افزار جامع PPC WordStream نیز بهره مند می شوند، ابزارهای کلیدی را به علاوه تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی اضافی و کمک گام به گام برای ایجاد و بهینه سازی کمپین های Google AdWords به دست می آورند.