انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای وب سئو و تبلیغ در گوگل

کلمات کلیدی SEO شما کلمات کلیدی و عباراتی در محتوای وب شما هستند که باعث می شود افراد سایت شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا کنند. وب سایتی که به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد “به همان زبان صحبت می کند” به عنوان پایگاه بازدید کننده بالقوه با کلمات کلیدی برای SEO به سایت شما کمک می کند. کلمات کلیدی یکی از عناصر اصلی سئو هستند. این کار تاثیر بسیار زیادی روی تبلیغات در گوگل دارد.

به عبارت دیگر، شما باید بدانید که مردم به دنبال محصولات، خدمات یا اطلاعاتی هستند که شما ارائه می دهید تا بتوانید به آنان کمک کنید و آنان منظور خود را به راحتی پیدا کنند. در غیر این صورت، کاربر در یکی از صفحات دیگر موجود در نتایج جستجو قرار می گیرد. نتایج گوگل اجرای کلمه کلیدی سئو به سایت شما کمک می کند تا بالاتر از رقبا قرار بگیرید.

به همین دلیل است که تهیه لیست کلید واژه ها اولین و مهمترین گام در هر ابتکار عمل بهینه سازی موتور جستجو است. از آنجا که کلمات کلیدی برای سایر تلاش های سئو شما اساسی است، بنابراین ارزش اطمینان از زمان و سرمایه گذاری را برای اطمینان از کلمات کلیدی SEO خود برای مخاطبان خود بسیار مرتبط و به طور موثر برای عمل سازماندهی می کنید.

اگر تاکنون استفاده از کلمات کلیدی را درک نکردید که چگونه از کلمات کلیدی برای بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید، در حال از دست دادن تجارت خود هستید. تبلیغات در گوگل چیزی نیست که از آن به سادگی عبور کنید، چرا که تحقیقات نشان داده 95٪ از افراد فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند و نیمی از کلیک در آن صفحه به سه نتیجه اول رجوع می کنند.

تحقیقات کلمه کلیدی چیست؟

تحقیقات کلمات کلیدی فرایند یافتن و تحلیل اصطلاحات جستجوی واقعی است که افراد وارد موتورهای جستجو می کنند. شما می توانید به این اصطلاحات جستجوی واقعی وارد شوید. این مورد می تواند به اطلاع رسانی استراتژی محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی بزرگتر شما کمک کند.

چرا تحقیقات کلمات کلیدی مهم است؟

روزانه می شنویم که چقدر سئو در طی 10 سال گذشته تکامل یافته است و اینکه خود کلمات کلیدی بی اهمیت چگونه توانایی کسب کرده اند تا بتوانند به خوبی برای جستجوهایی که هر روز انجام می دهند رتبه خوبی کسب کنند.

آموزش انتخاب Keyword

تنظیم کلید واژه های مناسب SEO یک فرایند ظریف است که شامل آزمایش و خطا است، اما اصول آن به راحتی قابل درک است. در اینجا ما شما را با تحقیق در مورد آنچه مشتری های شما به دنبال آن هستند، آشنا می کنیم و آن دسته از کلمات کلیدی را کشف می کنیم که به شما در رتبه بندی صفحه نتایج موتور جستجو کمک می کند و آنها را برای کار در محتوای آنلاین شما جستجو می کند.

یافتن بهترین کلید واژه های شما برای سئو

بیشتر Search Marketer ها در هنگام جستجو برای کلمه کلیدی SEO، اشتباهاتی را انجام می دهند:

فقط یکبار تحقیق کلمه کلیدی SEO را انجام می دهند و برای بروزرسانی و گسترش لیست کلمات کلیدی سئو خود یا هدف قرار دادن کلمات کلیدی پرطرفدار اقدام جدیدی انجام نمی دهند.

اصولاً تحقیقات کلمات کلیدی سئو باید به عنوان یک بخش، مدام در حال تحول باشد. کلمات کلیدی قدیمی باید به صورت دوره ای مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند و کلمات کلیدی با حجم بالا، می توانند بهینه سازی و جایگزین شوند یا با عبارات خاص تر و طولانی تری طراحی شوند.

تنوع یک کلمه کلیدی در دنیای کلمات کلیدی مهم است. نه تنها باید ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی جدید را امتحان کنید و نتایج را پیگیری کنید، بلکه باید براساس تحقیقات خود آزمایش کنید.

چه کسی دیگری از کلمات کلیدی شما استفاده می کند؟

چگونه می توانید خود را متمایز کنید؟

با تهیه مطالب زیاد و مفید به سؤالاتی که مشتریان آینده شما با جستجوی کلمات کلیدی خود از آنها می پرسند پاسخ می دهد.

با استفاده از ابزار رایگان کلید واژه

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی SEO رایگان سایت WordStream به شما کمک می کند بهترین کلمات کلیدی مرتبط با کلمات کلیدی خود را پیدا کنید که باعث ترافیک وب و تبدیل های مداوم در سایت شما می شود.

آموزش انتخاب Keyword

مزایای استفاده از ابزارهای کلیدی WordStream، از جمله ابزار Keyword Free، برای سئو بهتر شامل موارد زیر است:

  • کلید واژه های SEO بیشتر: از این طریق شما می توانید به هزاران کلمه کلیدی دسترسی داشته باشید.
  • کلمات کلیدی SEO هدفمند: شما می توانید در این پایگاه داده کلمات کلیدی را براساس نیاز خود فیلتر کنید.
  • گروه بندی کلمات کلیدی SEO: با فراگیری کلمات کلیدی جدید و موثر می توانید بخش های جدیدی را فعال کنید.

ابزار کلمه کلیدی WordStream برای بازاریابی PPC نیز بسیار ارزشمند است – از کلید واژه Niche Finder برای شناسایی گروه های تبلیغاتی جدید در تبلیغات در گوگل خود (که قبلاً با نام AdWords شناخته می شدند) استفاده کنید و از ابزار رایگان Keyword Key برای یافتن کلمات کلیدی منفی استفاده کنید که باعث کاهش کلیک های بیهوده و پول شما را پس انداز می کند.

ایجاد کلید واژه های SEO برای شما کار می کند

اکنون که بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرده اید، برای بدست آوردن نتایج سئو (ترافیک محور جستجو، تبدیل و سایر موارد خوب) باید با آنها کار کنید.

چگونه ادامه دهیم؟

از سویی، بهترین شیوه SEO توصیه می کند که کلمات کلیدی مربوط را در تعدادی از مناطق سایت خود، با توجه به عناوین و متن بدنه صفحات، آدرس های اینترنتی، برچسب های متا تا نام پرونده های تصویری خود قرار دهید.

از طرف دیگر، وب سایت های بهینه سازی شده با موفقیت تمایل به هزاران یا حتی میلیون ها کلمه کلیدی دارند. شما به راحتی نمی توانید یک صفحه خاص و منحصر به فرد برای هر یک از کلمات کلیدی خود ایجاد کنید. در همان زمان، شما نمی توانید سعی کنید همه چیز را در تعداد انگشت شماری از صفحات دارای کلمات کلیدی پر کنید و انتظار داشته باشید که برای هر کلمه کلیدی شخصی رتبه بندی شود.

چگونه کار می کند؟

پاسخ گروه بندی و سازماندهی کلمات کلیدی است. با تقسیم کلمات کلیدی خود در گروه های کوچک و قابل کنترل کلمات کلیدی مرتبط، بار کار خود را کاهش می دهید (به طور قابل توجهی) و در عین حال صفحات خاص و هدفمند را ایجاد می کنید.

به عنوان مثال، بیایید بگوییم که وبسایت فروشگاه آنلاین حیوان خانگی را اداره می کنید. ممکن است شما یک گروه بندی کلمات کلیدی را برای همه محصولات مرتبط با سگ خود ایجاد کنید، سپس ویژگی های مختلف برای نوع تغذیه، ساعات آن، آزمایشات دوره ای و بسیاری موارد دیگر را در گروه های مختلف کلمات کلیدی دسته بندی می کنید. اکنون فروشگاه حیوان خانگی شما می تواند برای هر گروه کلمه کلیدی کوچک، صفحات جداگانه بهینه سازی کند.

بهینه سازی یک صفحه وب برای گروه کلمات کلیدی باید بیشترین کار را انجام دهد، مانند موارد زیر:

  • استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه
  • استفاده از کلمه کلیدی در URL
  • استفاده از کلمه کلیدی در تغییرات صفحه
  • استفاده از کلمه کلیدی در برچسب های متا، به ویژه توضیحات متا
  • استفاده از کلمه کلیدی در هر مسیر فایل تصویری و متن برچسب تصاویر
  • استفاده از کلمه کلیدی به عنوان متن قوی در پیوندها به قسمت دیگر از سایت

هنگام بهینه سازی صفحات وب خود، به خاطر داشته باشید که اهمیت کلمات کلیدی از تراکم کلمات کلیدی در سئو مهم تر است.