چگونه می توان نمره کیفی کلمات کلیدی را در ادوردز بررسی کرد؟

کلمات کلیدی که در گذشته از آن صحبت کردیم موضوع مقاله ما است. گروه تبلیغاتی که در گذشته ایجاد کردید حاوی یکسری کلمات کلیدی است. این کلمات هرکدام میزان کیفیتی دارند که باعث میزان دیده شدن تبلیغات در گوگل شما در نتایج تبلیغات می شود. این میزان کیفیت معمولا با عددی بین 1 تا 10 سنجیده می شود. هرچه میزان این نمره کیفیت بالاتر باشد یعنی اینکه گوگل تبلیغات شما را با موضوع ارائه شده در سایت مرتبط تر می داند و همین موضوع باعث خروجی بهتر در نتایج گوگل خواهد شد.

ناگفته نماند که هرچقدر این عدد بیشتر باشد شما هزینه کمتری را بابت تبلیغات خواهید پرداخت. حتما می پرسید چرا؟ به این خاطر که با امتیاز بالای کلمه کلیدی شما بیشتر و بهتر دیده می شوید و این هزینه های شما را کاهش خواهد داد. اما اگر یک کلمه کلیدی با نمره پایین داشته باشید مسلما باید هزینه بالاتری را بپردازید تا به این صورت از خلا امتیاز پایین کلمه کلیدی را جبران کنید.

البته باید گفت بررسی نمرات کیفیت کلمه کلیدی در ادوردز آسان است. شما باید دو مکان برای بررسی آنها داشته باشید و هر دو در جدول داده های کلمات کلیدی قرار دارند. شما می توانید آنها را برای هر کلمه کلیدی در اینجا مشاهده کنید یا می توانید گزارش داده ها را سفارشی کنید تا همه آنها را یکجا مشاهده کنید.

بنابراین، چگونه می توانید نمرات کیفیت خود را در گوگل ادوردز بررسی کنید:

ستون وضعیت کلمات کلیدی را بررسی کنید

اگر در کمپین تبلیغاتی خود قرار دارید می توانید از منوی بالای آن گزینه «Keyword» را انتخاب کنید و پس از این که کلمات کلیدی خود را مشاهده کردید، از ستون وضعیت «Status» در کنار هر کلمه کلیدی وضعیت آن را مشاهده خواهید کرد که می توانید نشانگر موس خود را روی آن نگه دارید تا وضعیت کلمه کلیدی مورد نظر خود را ببینید. عدد نمایش داده شده همان میزان کیفیت کلمه کلیدی است.

شما همچنین می توانید سه عامل برای محاسبه نمره کیفیت را مشاهده کنید:

 • نرخ کلیک پیش بینی شده CTR))
 • ارتباط آگهی (Ad Relevance)
 • تجربه صفحه فرود (Landing Page Experience)

در کنار هریک از این آیتم ها تنها دو حالت را مشاهده خواهید کرد: زیر میانگین (Below Average)، متوسط یا بالاتر از میانگین (Average or Above).

اگر تجربه لندینگ پیج شما، پایین تر از متوسط باشد، حتما به عوامل ایجاد کننده این امر توجه کنید که چرا چنین اتفاقی افتاده است.

 • آیا شما بازدید کنندگان را به یک صفحه عمومی می فرستید؟
 • آیا صفحه دارای محتوای کافی است؟
 • آیا برخی از کلمات کلیدی در صفحه گنجانده شده است؟
 • آیا برخی از عناصر مهم مانند فراخوانی برای اقدام را درج کرده اید؟

با پاسخ به سوالات بالا می توانید بخش زیادی از این مشکلات را حل کنید.

ستون های وضعیت امتیاز

در جدول کلمات کلیدی می توانید ستون های وضعیت نمره را اضافه کنید. این کار به شما کمک می کند نمرات مربوط به هریک از کلمات کلیدی خود را بدون استفاده از ماوس و بدون اینکه وقتی از شما بگیرد، مشاهده کنید.

این ستون های اختیاری را می توانید در گزارش های کلمه کلیدی خود اضافه کنید. و آنها را از بالاترین تا پایین ترین امتیازها ترتیب دهید تا به راحتی آنها را ارزیابی کنید.

ستون های وضعیت 4 مقدار نمره کیفیت را نشان می دهد:

 • امتیاز کیفیت (Quality Score)
 • تجربیات صفحه فرود (Landing Page Experience)
 • ارتباط آگهی (Ad Relevance)
 • CTR مورد انتظار (Expected CTR)

به تصویر بالا نگاه کنید؛ همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، عواملی که در بالا گفتیم در سه ستون به تفکیک آمده است. این سه عامل هرکدام دارای وضعیتی هستند که زیر هر ستون آن را می بینید. وضعیت هایی مانند: Average، Above Average و Below Average.

ستون های وضعیت امتیاز براساس تاریخ

ستون وضعیت کیفیت براساس تاریخ کاملا مشابه ستون استاندارد فوق است. منتها با این تفاوت که در مورد کیفیت کلمات کلیدی یک گزارش براساس تاریخ ارائه می دهد.

تصویر بالا نشان دهنده آخرین نمرات شناخته شده برای دوره گزارش است. اگر بخش روز را به گزارش های خود اضافه کنید، مقادیری را نشان می دهد که نشان دهنده نمره کیفیت شما در پایان هر روز است.

با این حال، ستون تاریخی، تاریخ های قبل از 22 ژانویه 2016 را گزارش نمی کند، مگر اینکه از شخص ثالث یا اسکریپت هایی برای بارگیری داده های امتیازات تاریخی استفاده کرده باشید.