نحوه ایجاد اد گروپ یا گروه تبلیغاتی در گوگل ادوردز

گروه های تبلیغاتی(Ad group) یک مؤلفه اساسی در بازاریابی به ازای هر کلیک است. یک گروه تبلیغاتی حاوی یک یا چند تبلیغ است که اهداف مشابه را به اشتراک می گذارند. شما یک پیشنهاد یا قیمت را تعیین کرده اید و کلمات کلیدی یک گروه تبلیغ باعث می شود تبلیغ ظاهر شده شما مورد استفاده قرار بگیرد و مخاطب به سوی صفحه وب شما هدایت شود. ایجاد گروه های تبلیغاتی مؤثر می تواند به شما در بازاریابی بیشتر و بهتر و همچنین هزینه های پایین تر کمک کند. ضمن اینکه به این صورت نرخ تبدیل کلیک در سایت شما افزایش خواهد داشت.

در مقاله های گذشته راجع به ایجاد کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز صحبت کردیم و دیدید که چطور می توان یک کمپین ایجاد کرد. در این مقاله قصد داریم تا با ایجاد گروه های تبلیغاتی از سری آموزش های تبلیغات در گوگل آشنا شویم. برخی از موضوعاتی که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت:

 • منظور از «گروه تبلیغ» در تبلیغات PPC چیست؟
 • چرا گروه های تبلیغاتی مهم هستند؟
 • بهترین راه برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی در PPC چیست؟

پیش از هر اقدامی بهتر است بدانیم گروه تبلیغاتی چیست؟

در اصل یک گروه تبلیغاتی، شامل کلمات کلیدی شما در کمپین های بازاریابی جستجو است. تبلیغات PPC به گونه ای ساختار یافته است که شما ابتدا یک حساب کاربری ایجاد می کنید، سپس یک گروه تبلیغاتی ایجاد می کنید که محل تبلیغات گروه های مختلف است.

سپس دسته ای از آگهی ها در آنجا قرار دارند که شامل موارد زیر است:

 • Keywords
 • Text ads
 • Landing pages

به عبارت دیگر، گروه های تبلیغاتی یکی از اصلی ترین ابزارهایی است که شما برای سازماندهی حساب PPC خود در اختیار دارید.

اهمیت گروه های تبلیغاتی

اهمیت گروه های تبلیغاتی در اصل یک جزء ساختاری در حساب PPC شما است. حالا فکر می کنید چرا باید به خود زحمت بدهید؟ در واقع اینطور بپرسیم که چه چیزی آنها را مهم می کند؟

گروه های تبلیغاتی حاوی مطالب مهم زیادی هستند! اکثر موتورهای جستجو برای تعیین موارد زیر به گروه های تبلیغاتی شما مراجعه می کنند:

کدام کلمات کلیدی شما نتایج بهتری را در اختیار قرار می دهد؟

تبلیغ شما چه زمانی پاسخ می دهد؟

هنگامی که فردی روی تبلیغات شما کلیک می کند، در نهایت با چه چیزی مواجه می شود؟

شما تصمیم می گیرید:

چه کسانی برای تبلیغ من مهم هستند؟

برای جلب توجه آنها چه بگویم و چطور بگویم؟

چگونه می توانید هنگام راه اندازی یک گروه تبلیغ، اولین قدم خود را بسازید؟

چگونه می توان گروه های تبلیغاتی ایجاد کرد که واقعاً کار کنند

در این قسمت می خواهیم به این موضوع بپردازیم که منظور از «کار واقعی» چیست؟ منظور از کار واقعی در گروه های تبلیغاتی، این است که هزینه کمتری دارند و مبلغ بیشتری را باز می گردانند یا به اصطلاحی خروجی بهتری دارند. اساساً، در ایجاد یک گروه تبلیغاتی، می خواهید از ادغام و سازگاری اطمینان حاصل کنید:

Integration: سیستمی را ایجاد کنید که به طور مداوم در حال ایجاد گروه های کلیدی، متن های تبلیغی و صفحات فرود باشد که کاملاً با یکدیگر ادغام شوند.

Consistency: این ادغام باید به سازگاری پیام رسانی منتهی شود. متن تبلیغ و صفحات فرود شما باید مستقیماً با جستجوهایی که کاربر برای دستیابی به سایت شما وارد می کنند، تطبیق داشته باشد.

دو دلیل اصلی وجود دارد که این موارد برای شما و تجارت شما بسیار مهم است:

Lower Costs (هزینه های پایین): اولین دلیل این است که ایجاد گروه های تبلیغاتی هماهنگ موجب می شود تا بابت هر کلیک هزینه کمتری را بپردازید.

More Conversions (تبدیل های بیشتر): اگر به طور مثال من واژه ای مانند «خدمات طراحی گرافیک» را جستجو کنم و تبلیغات شما من را به سوی صفحه وب دیگری مشابه با موضوع مورد جستجوی من و تبلیغات شما هدایت کند، این بدان معنا است که یک جای کار مشکل دارد. یا صفحات فرود هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند یا به خوبی با کلمات کلیدی شما یکپارچه نیستند.

برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی جدید، این مراحل را دنبال کنید:

 • به حساب Google Ads خود وارد شوید.
 • از فهرست صفحه در سمت چپ، روی گروه های تبلیغ کلیک کنید.
 • برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی جدید، دکمه plus (+) کلیک کنید.

نحوه ویرایش یک گروه تبلیغاتی

 • به حساب Google Ads خود وارد شوید.
 • از فهرست صفحه در سمت چپ، روی گروه های تبلیغ کلیک کنید.
 • برای ویرایش گروه تبلیغاتی خود، روی بخش مداد کلیک کنید و در کنار هر تنظیماتی که می خواهید تغییراتی ایجاد کنید، کلیک کنید.
 • تغییرات خود را اعمال و آنها را ذخیره کنید.