تغییر ارز اکانت گوگل ادوردز

آموزش تغییر ارز اکانت گوگل ادوردز

پس از اینکه تصمیم به ساخت اکانت گوگل ادوردز گرفتید، باید دقت کنید که کشور، منطقه زمانی و واحد پولی اکانت مورد استفاده را چه چیزی تعیین می کنید چون این موارد در آینده قابل تغییر نمی باشند و برای تغییر آن ها باید دوباره از صفر یک اکانت ایجاد کنید. اما ما برای شما راهکاری داریم که با استفاده از آن می توانید به راحتی و بدون دردسر اطلاعات اکانت فعلی را روی اکانت جدید منتقل کنید و روند تبلیغات در گوگل برای شما آسان تر خواهد شد.

بگذارید برایتان یک مثال ساده تر بزنم، فرض کنید که تا چند روز پیش با یک اکانت ادروزد که واحد پولی آن بات تایلند یا لیر ترکیه بود کار می کردید و آن را شارژ می کردید اما حالا تصمیم به تغییر ارز و واحد پولی گرفته اید و می خواهید از یورو استفاده کنید، مسلما یکی از راه های پیشروی شما این است که یک اکانت جدید بسازید، اما برخی مواقع نیاز است که اطلاعات کمپین های اجرا شده هم در دسترس باشد. مسلما یکی از راه کار هایی که پیشروی ما است، انتقال کامل اطلاعات از اکانت فعلی به اکانت جدید می باشد که در ادامه به معرفی و بررسی آن خواهیم پرداخت.

ابتدا نرم افزار Google ads editor را از طریق این لینک دانلود کنید

اما قبل از انتقال بین دو اکانت ادوردز، نیاز است که ابتدا یک اکانت گوگل ادوردز دیگر با واحد پولی و اطلاعات مورد نیاز خودتان ایجاد کنید. پس اینکه این موارد را انجام دادید، به سراغ معرفی و نصب نرم افزار Google Ads Editor خواهیم رفت.

ابتدا نرم افزار Google ads editor را از طریق این لینک دانلود کنید.پس از دانلود و نصب نرم افزار Google Ads Editor، باید داخل آن با استفاده از اکانت گوگل ادوردزی که دارید، لاگین یا ورود کنید.

پس از اجرا و متصل کردن اکانت ادوردز به نرم افزار Google Ads Editor، از تب های بالا ابتدا روی Account و سپس روی Full Download کلیک کنید  و یا از کلید های ترکیبی CTRL+ALT+T استفاده کنید. در پنجره باز شده روی گزینه OK کلیک کنید. این مراحل بسته به میزان کمپین های اجرا شده روی سیستم شما متغیر است و ممکن است کمی زمان ببرد.

ادوردز

پس از انجام این کار دوباره به تب Account بازگردید و این بار روی گزینه Export کلیک کنید در زیر مجموعه گزینه Export، روی گزینه Export hole data کلیک کنید و یک مکان قابل دسترسی را روی سیستم خودتان انتخاب کنید و آن را ذخیره کنید.

پس از اینکه موارد بالا را انجام دادید، باید از اکانت فعلی خارج شوید و با اکانت جدیدی که در مرحله اول ساختید وارد شوید. پس از ورود، روی گزینه Account کلیک کنید و با استفاده از Import، فایل ذخیره شده را انتخاب کنید و در پنجره باز شده روی گزینه Finish and review changes کلیک کنید.

متاسفانه یکی از مشکلاتی که این روش ممکن است داشته باشد و برای عده ای رخ بدهد، این می باشد که واحد پولی ای که انتخاب کرده اید و با Import ای که انجام داده اید نخواند و برای این کار باید آن هارا تبدیل کنید.

اگر سوالی دارید، داخل کامت ها بپرسید و پاسخگوی شما هستیم.