گوگل ادوردز اکسپرس چیست و چه استفاده ای می توان از آن کرد؟

تا اینجا با «راهنمای ساخت حساب کاربری ادوردز» و «رابط کاربری» آن آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم تا نگاهی به گوگل ادوردز اکسپرس داشته باشیم. پیش از آن باید بررسی کنیم گوگل ادوردز اکسپرس چیست. این محصول مانند گوگل ادوردز یا همان تبلیغات در گوگل را برای شما انجام می دهد. به این صورت که بیشتر کسب و کارهای کوچک را نشانه می گیرد و تبلیغات روزانه شما را بدون آنکه نیازی به چک کردن داشته باشد به عهده می گیرد. در واقع محصولی است که نسبت به گوگل ادوردز کاربری راحت تری دارد.

چرا گوگل ادوردز اکسپرس؟

Google Ads Express، قبلاً با نام AdWords Express شناخته می شد و همانطور که در بالا توضیح دادیم بستر تبلیغاتی برای تبلیغ کنندگان با بودجه های کوچکتر است. شما با استفاده از ADS Express به جای گذراندن ساعت ها برای انجام تحقیقات در مورد کلید واژه ها، تهیه نسخه برداری از تبلیغات و بهینه سازی استراتژی مناقصه خود، تنها کاری که باید برای شروع کار انجام دهید این است که به Google در مورد شغل خود بگویید (کاری که شما انجام می دهید و در کجا انجام می دهید) و باقی کار را به آنان واگذار کنید.

در Google Ads، شما انواع استراتژی های بودجه ریزی را در اختیار دارید، از جمله مناقصهCPC  (جایی که تعیین می کنید هزینه کلیک را پرداخت کنید) و مناقصهCPA  (جایی که شما کنترل خود را صرف کنترل کردن می کنید و به Google اجازه می دهید از داده های آن برای تغییر پیشنهادات استفاده کند). با این حال، در Google Ads Express همه چیز خیلی راحت است.

کار با اکسپرس تا این حد ساده است که شما به جای اینکه بگویید مبلغ X را برای یک کلیک پرداخت می کنید یا مبلغ Y را برای یک تغییر پرداخت می کنید، کافی است فقط به Google بگویید که باید هر ماه چه کاری انجام دهد و خود گوگل بقیه کار را برای شما انجام می دهد.

جستجوی پرداخت شده بدون کلمات کلیدی برای مشاغل کوچک!

ایده کلی اکسپرس این است که شما یک کمپین فوق العاده ساده راه اندازی کرده اید که کار با آن ساده است و گزینه های زیادی برای تنظیم ندارد:

 • دسته بندی تجاری شما
 • کپی آگهی (فقط سه خط در مورد کار شما!)
 • چطور می توان برای مردم ارسال کرد؟ (آنها را به وبسایت یا یک صفحه ویژه Google برای کسب و کار من هدایت می کند)
 • بودجه ماهانه حداکثر

نکاتی ساده برای استفاده بیشتر از Google AdWords Express

 • با یک بودجه کوچک شروع کنید

سعی کنید میزان کمی سرمایه گذاری کنید تا کار خود را بدون ریسک پیش ببرید و میزان بازده خود را داشته باشید. در واقع شما در ابتدای کار میزان کمی سرمایه گذاری کنید و ارزش عملکرد اولیه خود را در حالی که بودجه شما کم است بسنجید. آن موقع می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

 • Analytics را به Google AdWords Express پیوند دهید

با این پیوند به شما این امکان داده می شود تا اهداف کمپین را در AdWords Express تنظیم کنید که در نتیجه به اهداف تجاری شما کمک می کند. شما می توانید دیدگاه واضح تری نسبت به سودآوری کمپین های جستجوی پرداخت شده خود نسبت به معیارهای مهم داشته باشید. برای جلب درآمد، کلیک، تماس یا اقدام در محل، کمپین های خود را هدف قرار دهید تا درآمد بیشتری کسب کنید.

 • سوال بپرس

AdWords Express اطلاعات کافی برای حل بیشتر مشکلات ارائه می دهد. این مجموعه منابع متنوعی دارد و یک جعبه راهنما برای کمک به شما در مورد هرگونه مسئله استفاده می کند. اگر در هرجایی سوالی داشتید یا در مورد عملکرد بخشی چیزی نمی دانستید که چگونه کار می کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بپرسید.

 • بهبود نمره کیفیت

امتیاز کیفیت یک جنبه اساسی در بازاریابی جستجوی پرداخت شده در گوگل محسوب می شود. این یک عامل تعیین کننده برای آنچه برای هر کلیک می پردازید است و مکان تبلیغات شما در نتایج جستجو قرار می گیرد. برای افزایش نمره کیفیت در ادوردز تبلیغات جذاب بنویسید. اطمینان حاصل کنید که صفحات شما با تبلیغات مرتبط هستند. سپس تجربه خود را برای بیشتر درگیر کردن بازدیدکنندگان بهبود ببخشید.

 • کلمات کلیدی خود را اصلاح کنید

Google بطور خودکار لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را تولید می کند. این لیست را با جزئیات مرور کنید و به دنبال اصطلاحاتی باشید که بیشترین ارتباط را داشته باشند. سپس این اصطلاحات را در نسخه تبلیغ خود وارد کنید. با این کار احتمال کلیک مشتری از طریق تبلیغ شما بیشتر می شود.

 • کلیدهای بی ربط را خاموش کنید

لیست اولیه Google حاوی برخی اصطلاحات بی ربط است. خوشبختانه، AdWords Express اکنون گزینه ای را برای خاموش کردن برخی از کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل ارائه می دهد. قبل از شروع کار خود، آن کلمات کلیدی بی ربط را آزمایش کنید. اگر کلمات برای شما مناسب نیستند، پس از آن کلمات کلیدی را حذف کرده و به دنبال کلمات بهتری باشید.

 • از Geo Targeting و Ad Scheduling استفاده کنید

AdWords Express می تواند مکان تبلیغات شما را در سطح خاصی محدود کند. برنامه ریزی آگهی (Ad Scheduling) در حقیقت به شما این امکان را می دهد که دقیقا چه موقع و در کجا بیشترین میزان تبلیغ را داشته باشید. شما می توانید با استفاده از برنامه ریزی جغرافیایی (Geo Targeting) و برنامه ریزی آگهی (Ad Scheduling)، حضور خود را کنترل کنید تا با سودآوری بیشتری در بازخورد روبرو شوید. در واقع می توان گفته استفاده از AWE تبلیغ در مکان های معین در زمان های معین برای شما است.

 • گزارش تماس را فعال کنید

از آنجا که کاربران بیشتری برای خرید خود از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند، پیگیری فعالیت تماس ها از اهمیت برخوردار است. گوگل به طور خودکار شماره های ردیابی تماس را در ادوردز شما وارد می کند، بنابراین می توانید عملکرد خود را از هر دو کلیک و تماس در داشبورد خود مشاهده کنید.

 • دانلود اپلیکیشن

شما می توانید به صورت روزانه تمام عملکرد کمپین را در طول روز بررسی کنید و هنگامی که مشکلی در حساب کاربری شما به وجود آمد اعلان ها را دریافت کنید. تمام این ها می تواند در قالب یک اپلیکیشن در دسکتاپ شما قرار بگیرد تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

نتیجه گیری

تمام امکانات و ابزارهایی که از طریق گوگل ادوردز اکسپرس در اختیار شما قرار می گیرد را می توان در کمتر از یک ربع تنظیم کرد و شاهد این مسئله نیز بودید که به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

اکنون این شما هستید که می خواهید از این ابزار استفاده کنید یا به دنبال راه های دیگری خواهید گشت.