۱۷ برنامه افزودنی تبلیغات گوگل که به شما در تولید بیشتر فروش کمک می کند

شما هر روز وارد حساب Google Ads می شوید تا عملکرد روز گذشته را بررسی کنید، اما کلیک های زیادی را که انتظار داشتید مشاهده نمی کنید. از طرف دیگر، بودجه ای را به صورت روزانه صرف کلیک هایی می کنید، اما تعداد بازدیدهای ورودی بسیار کمتر از حد تصور شما است.

تاکنون بسیاری از ابزارهای تبلیغات در گوگل را در کنار یکدیگر آموختیم و دیدید که چطور می توان از این ابزار بهره برد. در این مقاله قصد داریم تا با Extension های گوگل ادز بیشتر آشنا شویم و به طور کامل این موضوع را گسترش دهیم. تبلیغات آنلاین گوگل بسیار رقابتی است و مشاغل برای دستیابی به نتیجه رقابت، هرکاری انجام می دهند. این امر به ویژه در مورد تبلیغات PPC صادق است. از این گذشته، هر صفحه نتایج جستجو فقط تعداد محدودی از تبلیغات PPC را نشان می دهد، بنابراین کلیک های واجد شرایط ارزش گذاری می شوند.

گوگل به تبلیغ کنندگان انواع مختلفی از افزونه های تبلیغاتی را ارائه می دهد تا به افزایش رتبه تبلیغات و میزان کلیک در تبلیغات کمک کند. اگر تبلیغات شما واجد شرایط باشد، افزونه ها به طور موثری فضای بیشتری را در صفحه نتایج جستجو ایجاد می کنند یا همانطور که Google Ads بیان می کند، «افزونه ها دلایل بیشتری برای کلیک روی تبلیغ شما ایجاد می کنند».

Google Ads با استفاده از افزونه ها که در سمت چپ بالای لیست ها قرار دارد، در رتبه های برتر نتایج گوگل نمایش داده می شوند:

افزودنی تبلیغات گوگل

این افزونه ها هزینه اضافی برای شما ندارند. در حقیقت یک سری ویژگی های داخلی هستند که به شما کمک می کنند دید، سرعت کلیک و بازدید از صفحه را افزایش دهید. با هربار کلیک روی یک برنامه افزودنی، شما همان مبلغی را پرداخت می کنید که اگر کاربر روی تیتر شما کلیک کرد، می پردازید. برخی افزونه ها با لینک های قابل کلیک مشاهده می شوند، برخی دیگر اینگونه نیستند. اما همه آنها فرصتی را برای تبلیغ شما فراهم می کنند که در صورت استفاده صحیح از آنها، کلیک کنند.

نحوه تنظیم افزونه های Google Ads

پس از ورود به Google Ads، برای تنظیم Extension ها از آدرس زیر استفاده کنید:

 1. کمپین یا گروه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید
 2. بر روی زبانه «Ads & Extensions» در سمت چپ، زبانه «Extensions» در بالا و سپس علامت بزرگ «+» برای ایجاد یک Extension جدید کلیک کنید.
 3. افزودنی تبلیغات گوگل
 4. از منوی کشویی که ظاهر می شود، extension را که می خواهید ایجاد کنید، انتخاب کنید (با حرکت روی هر افزونه توضیح مختصری از آنچه انجام می شود، به نمایش در می آید).

افزودنی تبلیغات گوگل

هر نوع افزونه ای را که می خواهید تنظیم کنید، سفارشی کنید (گوگل پیش نمایش تبلیغ شما را هنگام ایجاد آن ارائه می دهد) و بعد از پایان کار تغییرات را ذخیره کنید.

 

خب در ادامه به شرح هرکدام از این افزونه ها خواهیم پرداخت تا به صورت مفصل با آنها براساس آخرین تغییرات آشنا شوید.

 • افزونه های تبلیغاتی دستی «Manual ad extensions»

افزونه های دستی به تنظیمات بیشتری احتیاج دارند، اما به دلیل سفارشی بودن و سادگی گزارش دادن، برای هر تبلیغ کننده ای که از تبلیغات متنی استفاده می کند، توصیه می شود.

 • افزونه سایت «Sitelink extensions»

این افزونه ها قابل کلیک هستند و بهتر است آنها را به صفحات خاصی که به صورت موضوعی با متن مرتبط هستند، پیوند دهید. یک صفحه قیمت گذاری، توضیحات یا نسخه نمایشی رایگان در اینجا بسیار خوب کار می کند. به عنوان نمونه، با استفاده از افزونه، سایت «Philadelphia SEO Agancy» را جستجو می کنید:

افزودنی تبلیغات گوگل

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، به سادگی افزودن و فعال کردن Sitelink نشان داده است که حدود 8٪ پیشرفت، در CTR به تبلیغ کنندگان می دهد. شاید با خود فکر کنید که این میزان خیلی زیاد نباشد، اما وقتی به خاطر بیاورید که این افزونه کیفیت شما را بهبود می بخشد، هزینه های خود را کاهش داده و به بهبود موقعیت کمک می کنید.

 • پسوندهای مکان «Location extensions»

«Location extensions» نیز مانند افزونه قبلی قابل کلیک است که طبیعتا توجه بیشتری را به خود جلب می کند. افزونه مکان «Location extensions» در خط جداگانه نتایج جستجو فهرست شده است و به طور موثر اندازه کل تبلیغات را افزایش می دهد. بعلاوه، از طریق تلفن همراه پیوندی با راهنمایی مربوط به تجارت شما نیز دارد.

از ژوئیه سال 2015، این پسوندها همچنین می توانند ستاره های رتبه بندی را نشان دهند، مانند تصویر زیر:

افزودنی تبلیغات گوگل

 • افزونه موقعیت مکانی «Affiliate location extensions»

اگر محصولات شما از طریق زنجیره های خرده فروشی فروخته می شوند، Affiliate location extensions می تواند به شما در رسیدن به مصرف کنندگان کمک کند، زیرا آنها تصمیم می گیرند چه چیزی را از کجا بخرند. این نوع افزونه آگهی با کمک به افراد در یافتن فروشگاه های مجاور که محصولات شما را می فروشند، کار می کند.

 • افزونه تماس «Call extensions»

این دقیقاً همان چیزی است که می دانید. یک شماره را در آگهی خود وارد کنید که افراد بتوانند روی تماس کلیک کنند. در دسکتاپ ویندوز، شماره 10 رقمی نمایش داده می شود (تصویر اول در زیر). افزونه مکالمه در دستگاه های تلفن همراه می توانند یک کلیک برای تماس با کاربران داشته باشند (تصویر دو در زیر). در هر صورت، گوگل به منظور اینکه مشاغل بتوانند داده های پسوند تماس خود را ردیابی کنند، ردیابی تبدیل تماس را ارائه می دهد.

افزودنی تبلیغات گوگل

افزودنی تبلیغات گوگل

 • پسوند پیام «Message extensions»

«Message extensions» گزینه ای ایده آل است، زیرا بسیاری از افراد پیامک را به تماس ترجیح می دهند. این افزونه فقط در دستگاه های تلفن همراه و فقط در دستگاه هایی که قادر به ارسال و دریافت پیام های متنی هستند، نمایش داده می شود. با تنها یک کلیک بر روی یک دکمه، مصرف کنندگان می توانند بر روی آیکون در آگهی جستجوی شما ضربه بزنند و مستقیماً با متن با شما تماس بگیرند.

«Message extensions» را می توان در سطح حساب، کمپین، گروه تبلیغات یا سطح تبلیغات اضافه کرد.

 • افزونه اَپ «App extensions»

افزونه اَپ نیز فقط در صورتی ظاهر می شود که کاربر در دستگاه تلفن همراه باشد. پیوند در زیر متن آگهی یا در سمت راست قرار دارد:

افزودنی تبلیغات گوگل

بسته به نوع دستگاه شما، وقتی روی دکمه CTA کلیک می کنید، به سرویس بارگیری برنامه مناسب خود (App Store یا Google Play) هدایت می شوید. با این حال، اگر هدف اصلی شما هدایت بارگیری برنامه ها باشد، تبلیغات اَپ (که مستقیماً به برنامه ها پیوند دارند) گزینه بهتری خواهد بود.

 • افزونه فراخوان «Callout extensions»

اینها متون توصیفی اضافی هستند که باعث می شوند تا ویژگی ها یا خدماتی را «فراخوان» کنید. مانند مثال های قبلی، اینها همچنین باعث افزایش اندازه تبلیغ شما می شوند و یک ویژگی متنی اضافی را برای شما به ارمغان می آورند. افزونه فراخوان با نقطه ای در تصویر زیر جدا می شوند:

افزودنی تبلیغات گوگل

 • پسوندهای قطعه سازه «Structured snippet extensions»

پسوندهای ساختاری قطعه شده توسط دونقطه مشخص می شوند. مانند تصویر زیر که با عینک آفتابی ورزشی، عینک آفتابی سبک زندگی، عینک آفتابی PRIZM نشان داده شده است:

افزودنی تبلیغات گوگل

 • الحاقات قیمت «Price extensions»

افزونه قیمت به شما امکان می دهد تا خدمات، محصولات و قیمت گذاری خود را بهتر به نمایش بگذارید، آن هم با پیوند مستقیم کاربران به آن بخش از سایت خود. این افزونه در زیر آگهی های متنی در هر دو میزکار و موبایل ظاهر می شود و به صورت مجموعه ای از 8 کارت نمایش داده می شود که افراد می توانند برای دیدن گزینه ها و قیمت های آن را ببینند.

 • افزونه های تبلیغاتی «Promotion extensions»

افزونه های تبلیغاتی شما را قادر می سازد تا برای افرادی که در جستجوی بهترین پیشنهادها هستند، فروش و تبلیغات خود را برجسته کنید. این پیام ها در زیر آگهی شما به صورت یک برچسب قیمت نمایش داده شده است. این افزونه همچنین حداکثر دو خط متن اطلاعاتی درباره تبلیغات شما را نشان می دهد:

افزودنی تبلیغات گوگل

وقتی شخصی روی افزونه کلیک کرد، مستقیماً به همان بخش در سایت شما یا صفحه اصلی سایت هدایت می شود. Google Ads لیستی کامل از مناسبت ها و تاریخ هایی را که برای Promotion extensions در دسترس هستند فراهم می کند.

 • افزونه های تبلیغاتی خودکار «Automated ad extensions»

وقتی Google Ads پیش بینی می کند که عملکرد کمپین شما را بهبود می بخشد، پسوندهای خودکار اضافه می شوند. هیچ تنظیماتی برای این مورد نیاز نیست، بنابراین هنگام ایجاد «Manual ad extensions»، به عنوان گزینه نمایش داده نمی شوند.

توجه خواهید کرد که اکثر برنامه های افزودنی زیر نیز در قالب کتابچه راهنمای کاربر در دسترس هستند. هر زمان که یک برنامه افزودنی دستی از قبل ایجاد شده باشد، اولویت دارد و از پسوندهای خودکار نمایش می دهد.

 • افزونه تماس خودکار «Automated call extensions»

این همان برنامه افزودنی مکالمه دستی است، اما هنگام ایجاد کمپین نیاز به تنظیم دیگری ندارد. اگر وب سایت شما نشان می دهد که یکی از اهداف کسب و کار شما این است که افراد با شما تماس بگیرند، Google Ads ممکن است بطور خودکار افزونه تماس با شما را برای تماس با شغل شما اضافه کند.

 • افزونه پیام خودکار «Automated message extensions»

درست مانند حالت قبل، تنها تفاوت بین این افزونه و افزونه پیام دستی در بالا این است که این برنامه افزودنی به طور خودکار توسط Google Ads اضافه می شود. هنگامی که وب سایت شما نشان می دهد یکی از اهداف تجاری شما شامل دریافت پیام های متنی است.

 • افزونه پیوند سایت پویا «Dynamic sitelink extensions»

پیوندهای سایت پویا یک قالب فرمت خودکار است که به شما امکان می دهد تا با کلیک کردن روی لینک در آگهی جستجوی پویا، کاربر به خواسته خود دست پیدا کند:

افزودنی تبلیغات گوگل

 • پسوندهای قطعه ساختار یافته پویا «Dynamic structured snippet extensions»

قطعه های ساختار یافته پویا به طور خودکار وقتی صفحه اصلی بعد از کلیک شما با جستجو همخوانی دارد، آن را نمایش می دهند:

افزودنی تبلیغات گوگل

 • پسوندهای خودکار «Automated location extensions»

هنگامی که وب سایت شما شامل اطلاعات مکان خاص (آدرس، نقشه و غیره) است، Google ممکن است بطور خودکار افزونه مکان را به آگهی شما اضافه کند، بنابراین کاربران، شغل شما را راحت تر پیدا می کنند.

 • افزونه رتبه بندی فروشنده «Seller ratings extensions»

رتبه بندی فروشنده یک افزونه خودکار است که رتبه های بالای یک کسب و کار را نشان می دهد. برای اضافه کردن این افزونه، گوگل رتبه بندی هایی را از منابع معتبر مختلف جمع می کند و بررسی های مختلف تجاری را روی آن انجام می دهد. این پسوند در زیر آگهی های متنی نمایش داده می شود و رتبه شما را در مقیاس 1-5 (در کنار 5 ستاره) و تعداد کل بررسی هایی که باعث ایجاد امتیاز شده است نشان می دهد.

افزودنی تبلیغات گوگل

از آنجا که رتبه بندی های فروشندگان برای کمک به تبلیغ کنندگان در بهبود عملکرد تبلیغات و کسب امتیازهای واجد شرایط تر طراحی شده اند، معمولاً فقط در مواردی ظاهر می شوند که یک تجارت حداقل 150 بررسی منحصر به فرد و میانگین امتیاز حداقل 3.5 ستاره داشته باشد.

 • افزونه فراخوان پویا «Dynamic callout extensions»

اگر در صفحه اصلی اطلاعات مربوطه و مفیدی داشته باشد، گوگل ممکن است به طور خودکار آن اطلاعات را با متن تبلیغ به عنوان فراخوان پویا نشان دهد. مانند تصویر زیر:

افزودنی تبلیغات گوگل

 • افزایش ترافیک و تبدیل با افزونه های گوگل ادز « Boost traffic and conversions with Google Ads extensions»

اگرچه افزونه آگهی یک ویژگی پیشرفته است، اما تنظیم آن آسان است و می تواند نرخ کلیک شما، بازدیدهای صفحه بعد از کلیک و در نهایت تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

برای تبدیل کلیک تبلیغات به تبدیل، صفحات اختصاصی با سرعت بارگذاری سریع برای هر پیشنهاد ایجاد کنید. با ثبت نام در نسخه ی نمایشی Instapage Enterprise امروز، چگونگی ارائه تجربه های منحصر به فرد پس از کلیک به همه مخاطبان خود را مشاهده کنید.