۵ ویژگی مهم رابط کاربری ادوردز جدید

در مقاله قبل با چگونگی ساخت اکانت برای گوگل ادوردز آشنا شدیم و دیدیم که چطور می توان برای شروع تبلیغات در گوگل ، اکانت کاربری ساخت. در این مقاله قصد داریم تا با آموزش رابط کاربری گوگل ادوردز آشنا شویم. معمولا پس از نصب هر نرم افزار شما باید با محیط آن آشنا شوید و بتوانید بخش های مختلف آن را بشناسید تا از آن استفاده کنید.

User Interface یا همان رابط کاربری به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. هنگامی که شما برای اولین بار پس از ساخت اکانت گوگل ادوردز وارد می شوید، به دلیل اینکه هنوز کمپینی نساخته اید، چیزی به نشان داده نمی شود. مانند آنچه در تصویر زیر دیده می شود:

رابط کاربری ادوردز

این صفحه یک صفحه کاملا خالی است و شما می توانید برای ساختن یک کمپین جدید روی NEW CAMPAIGN کلیک کنید. اما پیش از این کار برای اینکه شما یک کمپین ایجاد کنید بهتر است تا با صفحه ای که چند کمپین از قبل ایجاد شده و بازخوردهایی را در خصوص تبلیغات گوگل داشته است آشنا کنیم.

به همین منظور سراغ یکی از اکانت هایی که از قبل فعال بوده رفتیم و پس از ورود به آن می بینید که تصویر زیر کمپین های فعال را نشان می دهد.

رابط کاربری ادوردز

در این نسخه همانطور که مشاهده می کنید، رابط کاربری این محیط کمی فرق کرده و آیتم های زیبا و جذابی در اختیار کاربران قرار گرفته است. اضافه شدن یکسری ویژگی های جدید و شاید تغییر شکل و تغییر جای برخی گزینه ها باعث شده تا بعضی از افراد برای مواجهه با این پنل کمی دچار تردید باشند.

شکل ظاهری این صفحه با صفحه قبلی کاملا متفاوت است و شما گزینه های زیادی را در آن می بینید. از جمله این موارد می توان به کلمات کلیدی، جستجوها، تبلیغات، دستگاه ها، شبکه‌ها و غیره اشاره کرد.

در گوشه سمت راست بالا، شما می توانید با کلیک روی قسمت تاریخ یک بازه زمانی خاص را برای داده های خود تعریف کنید. این بازه می تواند به صورت دائمی برای تمام زمان ها باشد(All time) یا انتخاب بازه ای خاص، تعیین یک روز، یک هفته و …

رابط کاربری ادوردز

همچنین شما از قسمت سمت چپ پنجره می توانید تمام کمپین های فعال خود را به صورت یک منو مشاهده کنید و اگر روی هرکدام از آنها که کلیک کنید اطلاعات و جزئیات راجع به آن کمپین را خواهید دید که به صورت درختی در زیر آن کمپین به نمایش در آمده است. همچنین یک ساید در کنار این منو قرار دارد که تمام وابسته های کمپین را در خود جای داده است. شما می توانید کمپین های خود را فیلتر کنید. به این صورت که می توانید کمپین ها را از قسمت سه نقطه مقابل All Campaigns فعال یا غیر فعال کنید.

رابط کاربری ادوردز

اگر بالای همین صفحه را مشاهده کنید، می توانید موقعیت خود در پنل را ببینید. شما می توانید ببینید در حال حاضر در کدام مسیر قرار دارید. ضمن اینکه شما به راحتی می توانید در میان صفحات مختلف جابجا شوید. تمام بخش ها در دسترس شما قرار دارند و شما می توانید بلافاصله از قسمتی به قسمت دیگر بروید.

رابط کاربری ادوردز

اگر روی یکی از کمپین های خود کلیک کنید می توانید لیست زیر مجموعه آن را ببینید که در بالای این لیست دایره ای آبی رنگ مشخص است. شما با کلیک روی آن می توانید یک کمپین جدید ایجاد کنید. علامت مثبت در هر صفحه ای نشان از این دارد که شما می توانید گزینه ای را اضافه کنید. گزینه دیگری که در این صفحه قرار دارد کلید GO TO است. با استفاده از این گزینه شما می توانید یک صفحه را جستجو کنید. شما می توانید با تایپ بخش مورد نظر به سرعت آن را جستجو کرده و به صفحه جدید منتقل شوید.

در کنار Go To گزینه ای قرار دارد که شما از طریق آن می توانید گزارش گیری کنید. انواع مختلف گزارش ها در اینجا قرار دارد که می توانید عملیات مختلفی را انجام دهید. آیکون آچار شکلی در سمت راست گزارش گیری قرار دارد که می توانید از طریق آن به ابزارهایی برای بهینه‌سازی‌های ضروری و برنامه ریزی، دست پیدا کنید.

تمام تنظیمات پنل در اینجا قرار دارد و شما می توانید تنظیمات مختلف را به پنل خود اعمال کنید. آیکون Help یکی دیگر از گزینه هایی است که در این قسمت قرار دارد و همانطور که از نام آن پیداست می توانید با کلیک روی این گزینه با گوگل ادز ارتباط برقرار کرده و از آنها کمک بگیرید یا از راهنمای آن کمک بگیرید.

آیکون هشدار که به شکل یک زنگ نمایش داده می شود گزینه بعدی است. این گزینه به صورت Notification عمل می کند و شما را در جریان تمام تغییرات قرار خواهد داد. البته می توانید این گزینه را غیرفعال کنید. برای این کار کافی است روی dismiss کلیک کنید. در صورتی که بخواهید اطلاعات بیشتری را از این بخش دریافت کنید می توانید روی fix it کلیک کنید.

در این مقاله سعی شد تا به صورت خلاصه و فشرده شما را با پنل گوگل ادز آشنا کنیم. اما بخش زیادی از آشنایی با بخش های مختلف این پنل خود شما هستید. هرچقدر بیشتر کار کنید با بخش های بیشتری در این پنل آشنا خواهید شد.