نوشتن متن تبلیغاتی برای گوگل ادوردز

وقتی صحبت از تبلیغات آنلاین گوگل می شود، گوگل ادوردز کاملا برتر و بی رقیب است. ادوردز کمک می کند تا صاحبان کسب و کارها که از این ابزار استفاده می کنند راحت تر مشتریان خود را پیدا کنند، بازاریابی خود را ارتقا دهند و امتیازات فروش خود را بهبود ببخشند. تا اینجا با بخش های زیادی از ابزارهای تبلیغات گوگل از طریق گوگل ادوردز آشنا شدیم. یکی از بخش های مهم در تبلیغات در گوگل ادوردز نوشتن متن های تبلیغی است. این تصور اشتباه را نداشته باشید که نوشتن تبلیغات کار آسانی است و شما می توانید تنها با نوشتن چند خط به قول معروف حق مطلب را ادا کنید. شما باید در یک فضای کاملا محدود تبلیغات متنی خود را طوری انجام دهید که تاثیرگذاری زیادی روی مخاطب داشته باشد. روی تک تک کلمات برنامه داشته باشید و تمام آنها را بشمارید. اما عجله نکنید. بهتر است در ادامه همراه ما باشید تا 15 نکته برتر از فنون نوشتن متن در گوگل ادوردز را به شما بگوییم. همراه ما بمانید.

نوشتن تبلیغات متن موثر برای Google AdWords

 1. به رقبا نگاه کنید «Look at Your Competitors»

در همین اول یادتان باشد از لحظه ای که پا به تبلیغات گوگل می گذارید، یک حرفه ای از نگاه دیگران خواهید بود و فرقی ندارد شما سال ها است در این زمینه کار کرده اید یا بار اولتان است. به هرحال بهتر است قبل از شروع هرکاری به سراغ رقبا بروید و به نسخه های تبلیغات گوگل آنان نگاهی بیندازید. این کار کمک زیادی به شما خواهد کرد، از این لحاظ که ببینید رقبای شما چه اشتباهی می توانند انجام دهند تا شما ازا این اشتباهات اجتناب کنید.

«از اشتباهات رقبا درس بگیرد و از آن اجتناب کنید»

 

 1. آنچه شما را متفاوت می کند، برجسته کنید «Highlight What Makes You Different»

در گام دوم بهتر این است که تفاوت های خود را نسبت به سایر رقبا شناسایی کنید و تلاش کنید تا این تفاوت ها را برجسته کنید و روی آن تمرکز کنید. به هرحال در هر کسب و کاری هرچند که شباهت هایی ممکن است وجود داشته باشد، تفاوت های زیادی دیده خواهد شد. تبلیغات گوگل ادوردز به شما کمک خواهد کرد تا این تفاوت ها را بشناسید.

«اگر چیزی شما را ویژه می کند، به مشتریان خود اطلاع دهید»

 

 1. پیشنهادات اغوا کننده به مشتریان بدهید «Include Exclusive Deals»

یکی از ساده ترین راه ها برای جلب توجه مشتری به سوی تبلیغات گوگل شما معامله ای ویژه است که مشتریان قادر به یافتن آن در جای دیگری نیستند. اگر هیچ محصول یا خدمات دارای تخفیف کلیدی را دریافت نکرده اید، از نسخه تبلیغاتی خود استفاده کنید و یک کد تخفیف ویژه را در نظر بگیرید که مشتریان می توانند در طی مراحل پرداخت آن را وارد کنند و از این طریق مشتریان را به سوی خود بکشانید. این تخفیف ده درصدی می تواند به شما کمک کند فروش آنلاین را بطور چشمگیری تقویت کنید.

«مشتریان به دنبال شرایط ویژه هستند، این را از آنان دریغ نکنید»

 

 1. به مشتریان بگویید چه کاری انجام دهند «Tell Customers What ToDo»

گوگل کلمات زیادی را به شما تخصیص نمی دهد، بنابراین از گفتن حاشیه ها کم کنید. به مطلب خود شاخ و برگ ندهید. نسخه شما باید مختصر و مستقیم باشد. اگر چیزی می فروشید، به مشتریان بگویید چه چیزی را بخرند. اگر خدمات ارائه می دهید، به آنها بگویید که چه چیزی می خواهند دریافت کنند. در فراخوان خود از افعال محکم استفاده کنید که باعث می شود مشتریان با کمی اعتماد به نفس قبل از کلیک به وب سایت شما بیایند.

«متن تبلیغات شما باید صریح، کوبنده و کوتاه باشد»

 

5- از کلمات کلیدی استفاده کنید «Use Keywords»

زیبایی AdWords این است که به شما کمک می کند تا براساس جستجوی کلمات کلیدی خود، مشتریان را هدف قرار دهید. با توجه به این نکته، سعی کنید کلمات کلیدی مشابه را نیز در تبلیغ خود بگنجانید. حداکثر سه کلمه کلیدی یا عبارت را مدنظر قرار دهید که مطمئناً توجه مصرف کنندگان را به خود جلب خواهد کرد. بهتر این است بیش از حد وقت خود را در پر کردن توضیحات کامل تبلیغات با کلمات کلیدی هدر ندهید. اگر تبلیغ شما طبیعی به نظر نمی رسد، هیچ کس روی آن کلیک نخواهد کرد.

«از طریق انتخاب کلمات کلیدی مفید مشتریان را جذب کنید»

 

 1. یک صفحه فرود سفارشی ایجاد کنید «Create a Bespoke Landing Page»

اگر شما تبلیغی ایجاد می کنید که در آن مشتری می تواند با وارد شدن به آن محصول یا خدمات خاصی را بدست بیاورد، بهتر است قبل از این کار در مورد آن فکر کنید. به این موضوع فکر کنید که اگر مشتری کلیک کرد، دوست دارد با چه چیزی مواجه شود. در واقع شما باید به جای مشتریان خود فکر کنید. نسخه تبلیغاتی شما باید متناسب با صفحه محصول شما باشد. یک عبارت کلیدی یا تماس با ما را بر روی وب سایت خود امتحان کنید و نتایج آن را پیگیری کنید. به همین ترتیب، اطمینان حاصل کنید که صفحات را بهینه کرده اید تا بهترین وب سایت خود را نشان دهید.

«صفحات سایت را مطابق سلیقه مشتری سفارشی کنید»

 

 1. اشتباهات احمقانه نکنید «Don’t Make Silly Mistakes»

AdWords ممکن است یک روش PPC نسبتاً مقرون به صرفه باشد، اما هنوز هم هزینه دارد. شما نمی توانید تبلیغات خود را که با علائم برجسته یا نادرستی همراه است، هدر دهید. قبل از ارسال نسخه، دستور زبان خود را دوباره بررسی کنید، اطمینان حاصل کنید که هر سطر از متن تبلیغات گوگل خود را به درستی پر کرده اید و تبلیغ خود را بررسی کرده اید. اگر زمانی شک داشتید، از یک همکار قابل اعتماد کمک بخواهید.

«کلمه ها ارزشمند هستند، از آنها به درستی استفاده کنید»

 

8- آن را ادامه دهید «Keep It Current»

یکی از راه های جذب مخاطبان، به روزرسانی است تا به این طریق از میزان نفوذپذیری آن مطمئن شوید. شما می توانید محتوای خود را به روز رسانی کنید. علاوه بر بروز رسانی محتوا می توانید بخش های دیگر سایت خود را نیز همواره به روز نگه دارید. مهمتر از همه، با بولد کردن پیشنهادات جدید یا از جمله کلید واژه های معتبر، به تازه تر شدن محتوا کمک کنید. نسخه های خود را به روزرسانی کنید و از این کار ترسی نداشته باشید.

«بروز بودن به شما کمک می کند تا همیشه در مشتریان خود نفوذ داشته باشید»

 

 1. خاص باشید «Be Specific»

مشتریان برای تأیید اعتبار ادعای بازاریابی شما دوست دارند نوعی شماره را مشاهده کنند. به همین دلیل ادوردز این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا برخی از آمارها را در اختیار مشتریان قرار دهید. مانند اینکه در ماه گذشته چه میزان فروش داشته اید، یا چه میزان خدماتی را به مخاطبان خود ارائه کرده اید. این شاخص ها می توانند به شما در جلب نظر مخاطبان کمک کنند.

«آمارهای شاخص را هیچ گاه از یاد نبرید و آنها را در اختیار مخاطبان قرار دهید»

 

 1. با مشتری راحت باشید «Get Personal»

هنگامی که در حال نوشتن متن تبلیغات گوگل خود هستید، سعی کنید مشتریان خود را به صورت مستقیم هدایت کنید و از صحبت کردن در مورد «من» یا «ما» تا جای ممکن خودداری کنید. سعی کنید از دیدگاه دوم شخص برای مخاطب استفاده کنید. آنها با کلمه «شما» راحتترند. مشتریان شما دوست دارند با شما خودمانی باشند و از آنچه برای آنها کسب کرده اید، مطلع شوند، پس مستقیماً به آنها بگویید.

«هنگام برقراری ارتباط دوم شخص باشید»

 

 1. از آداب و نشانه های هر جغرافیا برای آن استفاده کنید «Go Local»

یکی از جنبه های مفید ادوردز این است که این سرویس به شما امکان می دهد کمپین های خود را بر اساس منطقه جغرافیایی محدود کنید. همچنین می توان چندین بازار را به طور هم زمان هدف قرار داد. مشتریان می خواهند محصولاتی را ببینند که پاسخگوی نیاز آنها باشد. اگر برخی از محصولات برای مناطق یا شهرهای خاص محبوب تر یا مفید هستند، آنها را در تبلیغات AdWords خود در نظر داشته باشید و محدود کنید.

«تبلیغات محلی را مهم بدانید و برای آن سرمایه گذاری کنید»

 

 1. افزونه ها را در نظر بگیرید «Explore Extensions»

گوگل به شما این امکان را می دهد، افزونه هایی را داشته باشید تا به کمک آنها بتوانید خروجی مناسب تری داشته باشید. افزونه ها، موقعیت مکانی، پیوندهای سایت و تبلیغات شما را بزرگتر و پویاتر جلوه می دهند. کاربران همچنین می توانند با تبلیغات AdWords شما بهتر درگیر شوند.

«افزونه ها را جدی بگیرید»

 

 1. موبایل ها را در نظر بگیرید «Consider Mobiles»

مهم نیست که چه نوع مشاغلی را اداره می کنید، تعداد زیادی از مشتریان می خواهند در هنگام جستجوی اینترنتی در تلفن هوشمند خود، تبلیغات متنی شما را ببینند. تعداد این افراد کم نیست و شما نمی توانید آنان را نادیده بگیرید. پس به استقبال آنان بروید و از آنان پذیرایی کنید. مطمئن شوید که صفحه لندینگ مرتبط با آگهی شما سازگار با تلفن همراه است. همچنین می توانید از شماره تلفن های گوگل استفاده کنید تا به مشتریان اجازه دهید بلافاصله پس از مشاهده آگهی خود، تجارت شما را تلفنی کنند.

«از ظرفیت قابل توجه موبایل ها غافل نشوید»

 

 1. URL خود را شخصی سازی کنید «Customize Your URL»

باور کنید یا نه، URL موجود در انتهای ورودی ادوردز تقریباً به اندازه خود تبلیغ اهمیت دارد. شما همیشه باید URL مختصر و به یاد ماندنی را درج کنید که کاربران قادر نیستند بلافاصله با دیدن آن، روی آن کلیک کنند. به این ترتیب، برای آنها آسان است که بعداً دوباره شما را پیدا کنند.

«URL را طوری طراحی کنید که در خاطر مخاطب بماند»

 

 1. هرگز آزمایش را متوقف نکنید «Never Stop Testing»

هنگامی که شک دارید، هرگز نباید آزمایش تبلیغات متنی مختلف را متوقف کنید. گزینه های مختلف کپی، پیشنهادات و آمارهای مختلف را کاوش کنید. با ایجاد چندین نسخه از هر تبلیغ و راه اندازی آنها در مقیاس کوچکتر به طور همزمان بهترین کارها را پیدا کنید.

«راه های مختلف برای بدست آوردن بهترین متن تبلیغات را تست کنید»

نتیجه گیری

با اصول اولیه و مقدماتی نوشتن متون تبلیغاتی برای گوگل آشنا شدید و دیدید که چه بخش هایی را باید مدنظر داشته باشید. کار به همین جا ختم نمی شود و شما باید بسیاری نکات دیگر را نیز در نظر بگیرید. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.