آموزش ایجاد کمپین در گوگل ادوردز

پس از اینکه اکانت گوگل ادرودز یا همون تبلیغات در گوگل خودتونو ایجاد کردید، نوبت به ایجاد و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی میرسه که در ادامه به بررسی و نحوه ساخت اون خواهیم پرداخت.

آموزش ایجاد کمپین در گوگل ادوردز

برای راه اندازی کمپین باید ابتدا یک اکانت گوگل ادوردز ایجاد کرد. بعد از ساخت اکانت، نوبت ایجاد کمپین (Campaign) می باشد. پس به سایت بروید و اگر اکانت را قبلا ساخته اید، sign in کنید. در غیر اینصورت می توانید به راحتی اقدام به ساخت آن کنید. بعد از ساخت اکانت ادوردز مراحل زیر را برای ایجاد کمپین انجام دهید:

ایجاد کمپین در گوگل ادوردز

ابتدا نام کاربری و رمز عبورتان را برای ورود به اکانت ادوردز وارد کنید. به قسمت campaigns  بروید و همان طور که در عکس مشخص شده روی علامت + و سپس New Campaign کلیک کنید. می توانید دکمه New Campaign را برای ایجاد کمپین تبلیغاتی انتخاب کنید.

در مرحله بعد فهرست انواع کمپین ها را مشاهده می کنید. در قسمت Select a campaign type می توانید محل نمایش تبلیغ را تعیین کنید. هر کدام از انواع کمپین ها برای هدف خاصی ایجاد شده اند:

Search: تبلیغات شما در موتور جستجوی گوگل و بین لینک ‌ها نمایش داده می ‌شود.

DisPlay: تبلیغ شما را به صورت عکس و در کناره صفحات وب ‌سایت ‌های مختلف نمایش می‌ دهد.

Video: فیلم تبلیغاتی را در یوتیوب بارگذاری می کند.

App: در اپلیکیشن های تحت شبکه گوگل تبلیغات انجام می دهد.

Shopping: برای تبلیغات در Google Shop مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعد از انتخاب هر کدام از موارد بالا یک فرم مخصوص برای تعیین هدف (goal) کمپین مشاهده می‌ کنید. با پر کردن این فرم هدف شما از راه اندازی این کمپین را مشخص می کنید. چهار نوع هدف فروش (Sales)، اهداف خاص (Leads)، جذب ترافیک برای سایت (Website traffic) و کمپین بدون هدف (Create a campaign without a goal) وجود دارد. بهتر است بدون هدف را انتخاب کنید و بعدا تنظیمات را دستی وارد کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد.

بعد از اینکه بدون هدف را انتخاب کردید، نوبت تعیین راه جذب مشتری است. می‌ توانید از سه راه مشتری جذب کنید: بازدید از وب ‌سایت، تماس تلفنی و اپلیکیشن که با توجه به تحریم ‌های علیه ایران، گزینه اول انتخاب درستی است. سپس آدرس وب‌سایت خود را وارد نمایید.

در ادامه روی دکمه Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

در مرحله بعد در قسمت Campaign name نامی برای کمپین خود وارد کنید. تیک گزینه های Include Google search partners و Include Google Display Network را نیز بردارید.

در قسمت Locations به دلیل تحریم های ایران بهتر است گزینه All countries and territories را انتخاب کنید. هم چنین برای Languages نیز گزینه All languages را  تیک بزنید.

دقت کنید اگر موقعیت مکانی و زبان را به ترتیب All countries and territories و All languages نگذارید، کاربران ایرانی که با VPN در گوگل جستجو می کنند با تغییر زبان نمی توانند تبلیغات شما را ببینند.

حالا نوبت تعیین بودجه در قسمت Budget است. برای تعیین بودجه با توجه به هزینه هر کلیک کاربر، هزینه روزانه را مشخص کنید. مثلا اگر هر کلیک کاربر 20 سنت باشد و شما مبلغ 10 دلار را وارد کنید، وقتی تعداد کلیک به این مقدار در روز برسد تبلیغ شما حذف خواهد شد.

در قسمت Bidding استراتژی پرداخت را انتخاب کنید. بهتر است برای شروع از استراتژی Manual CPC استفاده کنید. روی گزینه Save And Continue کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده ذخیره و کمپین موردنظر ایجاد شود.

بعد از ساخت کمپین باید اقدام به ایجاد گروه خود کنید. در قسمت Ad group name نامی برای گروه وارد کنید. در قسمت Bidding قیمت گروه را تعیین کنید. در بخش New text ad چند پارامتر برای تکمیل اطلاعات مشاهده می کنید:

Final URL:  آدرس صفحه ای که می خواهید تبلیغ به آنجا هدایت شود را در این قسمت وارد کنید.

Headline 1: تیتر تبلیغ خود را در این قسمت تایپ کنید. حداقل 30 کاراکتر و حداکثر 90 کاراکتر مجاز هستید وارد کنید.

Path: اگر آدرس صفحه شما به صورت https://www. NameSite.com/blog باست در این قسمت blog را وارد کنید.

Description 1: در این قسمت باید یک توضیح برای سایت بنویسید. تا کاربر با مشاهده آن روی لینک کلیک کند و وارد سایت شما شود.

بعد از اینکه تمام موارد بالا را وارد کردید دکمه done را بزنید تا اطلاعات ذخیره شود.

اگر می خواهید تبلیغات دیگری نیز بنویسید روی علامت + NewAd در بخش Create Ads کلیک کنید و در فرم مربوطه مانند مرحله قبل اطلاعات را وارد نمایید. در غیراینصورت روی دکمه Save And Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در مرحله بعد، در قسمت Set up keywords کلمات کلیدی موردنظر را وارد کنید. دقت کنید که در هر سطر فقط یک کلمه کلیدی را تایپ کرده و Enter بزنید. سپس دکمه Save And Continue را بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.

در مرحله آخر Confirmation، اطلاعات و مشخصات کمپین را مشاهده می کنید. با فشردن دکمه to Continue  Campaign وارد کمپین می شوید. تبریک شما توانستید اولین کمپین گوگل ادوردز خود را ایجاد کنید.

هر مشکلی داشتید کامنت بزارید و ما کمکتون خواهیم کرد.