تبلیغات در گوگل پلی چگونه اتفاق می افتد

تبلیغات در گوگل پلی

یکی از مواردی که برای هر برنامه نویسی همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است، دریافت نصب های بیشتر برای نرم افزارش می باشد که به کمک آن بتواند به کسب درآمد از نرم افزاری که طراحی کرده است برسد، خوشبختانه پلتفرم های دانلود اپلیکیشن مثل بازار و گوگل پلی یا همان پلی استور برای اندروید، و برای IOS هم اپ استور و سیبچه، توانسته اند بستر خوبی را برای برنامه نویسان فراهم کنند تا آنها همواره موفق به دریافت نصب برای اپلیکیشن شوند. 

امروز یکی از پربازدید ترین نرم افزار های دانلود اپلیکیشن برای اندروید، سیستم گوگل پلی می باشد که توسط گوگل توسعه داده شده است. این سیستم دارای بالاترین قدرت می باشد. یکی از راه هایی که هر برنامه نویسی می تواند از آن برای گرفتن نصب های بیشتر روی نرم افزار استفاده کند، این می باشد که داخل یکی از این پلتفرم ها تبلیغات انجام دهد و با استفاده از آن، نصب های بیشتری برای نرم افزار دریافت کند. 

یکی از پلتفرم های تبلیغاتی ای که می تواند به شما کمک کند، سرویس تبلیغات گوگل می باشد که با پرداخت مبلغی می توانید از این سیستم استفاده کنید.

تبلیغات در گوگل پلی

پرداخت به ازای نصب به چه معناست؟

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، گفتیم که تبلیغات در گوگل پلی ، پرداخت به ازای نصب نرم افزار می باشد. یعنی اگر شما حساب تبلیغاتتان را 50 یورو شارژ کنید، زمانی از حساب شما هزینه کم می شود که کسی که تبلیغ اپلیکیشن شما را دیده است، آن را نصب کند و از آن استفاده کند.

یکی از مزیت های اصلی این سیستم این می باشد که با استفاده از این روش علاوه بر صرفه جویی در هزینه های کمپین های تبلیغاتی، بازار هدفمند تری نسبت به سرچ عادی دریافت خواهید کرد.

تبلیغات در گوگل پلی

جامعه هدف تبلیغات اپلیکیشن

هدفمندی تبلیغاتی، در هر کمپینی یکی از اصول اولیه می باشد که باید برای صرفه جویی در بودجه هر کسب و کاری آن را رعایت کند؛ برای مثال زمانی که شما قصد دارید از گوگل ادوردز استفاده کنید، بر اساس کلمه کلیدی هدفمندی ایجاد می کنید و زمانی که کاربر کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کرد، وب سایت شما نمایش داده می شود.

تبلیغات در گوگل پلی هم به همین شکل است، هنگامی که شما قصد تبلیغ اپلیکیشن را دارید باید دایره کلماتی و جامعه هدفتان را مشخص کنید، مثلا اگر شما قصد دارید یک اپلیکیشن در مورد سلامتی و ورزش ایجاد کنید و هدف شما بزرگسالان و میانسالان در شهر تهران باشد، به راحتی این مورد قابل اجراست، می توانید تعیین کنید که تبلیغ شما برای چه قشری اجرا شود و چه کسانی آن را می توانند ببینند.

متفاوت بودن در صفحه جستجو اپلیکیشن

متفاوت بودن در صفحه جستجو اپلیکیشن، شاید یکی از مزیت هایی باشد که تبلیغات در گوگل پلی دارد، زمانی که کاربر به دنبال اپلیکیشنی می گردد، تبلیغ شما به گونه ای نمایش داده می شود که از بقیه آن ها متفاوت باشد و به نوعی توی چشم باشد تا همه بتوانند آن را ببینند و از آن استفاده کنند.

تبلیغات در گوگل پلی