تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل

آشنایی با تبلیغات در گوگل ادوردز

شاید از اولین باری که خرید اینترنتی انجام داده اید زمان زیادی نگذشته باشد. اما در مقابل مطمئنا از اولین باری که به صورت سنتی خریدی را انجام داده اید مدت زیادی گذشته است. شاید حتی میزان خریدهای شما به صورت اینترنتی بسیار بیشتر از حالت سنتی باشد. همانطور که تبلیغات سنتی در رسانه ها از قدیم رواج داشته و شرکت ها از انواع مختلف تبلیغات رادیویی، چاپی (روزنامه و تراکت) و تلویزیونی استفاده می کردند، امروزه نیز تبلیغات سنتی جای خود را به تبلیغات اینترنتی داده است. تبلیغات در گوگل رایج ترین نوع تبلیغات است که توسط بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها استفاده می شود. آشنایی با تبلیغات در گوگل کاری است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز سرویسی است که شرکت گوگل به صورت آنلاین ارائه می دهد. شما می توانید از این طریق تبلیغات خود را روی صفحات گوگل بارگذاری کنید و از این طریق برای کسب و کارهای خود مشتری جذب کنید. ناگفته نماند که در این نوع تبلیغات به ازای هر کلیک که مشتری انجام می دهد تا تبلیغات شما را ببیند، باید هزینه ای را بپردازید.

در تبلیغات کلیکی گوگل شما می توانید با تعیین کلمات کلیدی خاص که مرتبط با کسب و کار شما هستند، مخاطبان را به سوی سایت خود سرازیر کنید. در حقیقت شما می توانید مخاطبان خاصی را هدف خود قرار دهید تا تبیلغات شما را ببینند. در تبلیغات گوگل ادز شما می توانید از تمام راه های که گوگل ادز در اختیار شما قرار داده به نفع خود استفاده کنید. از قرار دادن ویدئوها، گرافیک ها، تبلیغات گوگل درون برنامه ای برای موبایل ها و ساده ترین شکل آن قرار دادن متون تبلیغاتی گوگل ادز.

شبکه جستجوی گوگل

روزانه میلیون ها و یا شاید میلیاردها جستجو در اینترنت انجام می شود تا مخاطب به خواسته خود دست پیدا کند. در واقع شما باید در بین میلیاردها صفحه کاری کنید که مخاطب از طریق تبلیغات در گوگل بتواند شما را پیدا کند و از این طریق مشتری شما شود. اگر شما از تبلیغات گوگل ادز استفاده کرده باشید، نام برند شما در کنار هزاران کسب و کار دیگر قرار می گیرد و کافی است بخش کوچکی از افرادی که روزانه جستجوی اینترنتی انجام می دهند به سراغ سایت شما بیایند و از کسب وکار شما استقبال کنند. به این صورت حجم زیادی از مخاطبان شما از محصولات شما استفاده می کنند و سود زیادی نصیب شما خواهد شد.

تبلیغات در گوگل ، یک تجربه شیرین

چرا تبلیغ دات کام را برای تبلیغات در گوگل انتخاب کنیم؟!

مجموعه تبلیغ دات کام، جزو اولین آژانس های دیجیتال مارکتینگ در ایران می باشد که با بیش از دو دهه تجربه در زمینه تبلیغات آنلاین و اینترنتی پیشرو در این صنعت می باشد. تبلیغ دات کام همکار رسمی گوگل ، در ایران می باشد. همواره طی این دو دهه سعی کرده ایم رضایت مشتریانمان را در اولویت خود قرار دهیم.تبلیغات در گوگل، بخش کوچکی از کار ما در تبلیغ دات کام است، و طی سالیان به لطف شما مشتریان عزیز، همواره در این زمینه درخشیده ایم.

هنگامی که شما از مجموعه ما خدمات تبلیغات در گوگل را سفارش دهید و جلورفتن کمپین را به مجموعه تبلیغ دات کام بسپارید، برای اینکه ببینید چقدر تبلیغ شما اثر بخش بوده است، به شما دسترسی روی پنل تبلیغات برروی حساب کاربری شخصی خودتان خواهیم داد. برخلاف دیگر مجموعه ها، ما آمار واقعی به مشتریانمان ارائه خواهیم داد.

علاوه بر تمام امکانات کلاسیک که در گوگل ادودز از قبل موجود بوده امکانات جدید مانند: کمپین‌های تماسی، اکستنشن‌های تبلیغات، تطابق مشتری، تمرکز بر علاقه، دانلود مستقیم اپلیکیشن، و.. سایر امکانات جدید گوگل ادوردز در دسترس می باشند.

اگر شما متخصص تبلیغات در گوگل هستید و یا مشتریان زیادی دارید امکان ارائه پنل اختصاصی وجود خواهد داشت تا بتوانید با آزادی عمل مشتریان و کمپین های خود را مدیریت کنید. هزینه پنل اختصاصی 100.000 تومان است.

تبلیغ دات کام بدلیل حجم بالای تبادلات مالی و فعالیت گسترده در بازارهای جهانی هزینه های کمتری برای استفاده از خدمات بین المللی پرداخت می کند بنابراین قیمت هایی که با ارائه می دهیم همواره از تمام شرکت های معتبر کمتر خواهد بود.

برای اولین بار در ایران با استفاده از سیستم گزارش و آنالیز تبلیغ می توانید کمپین خود را تحلیل کرده و نقاظ ضعف و قوت کمپین را شناسایی و نتایج کمپین خود را بهبود دهید و گزارش های نتایج را بصورت آنی ببینید.

تبلیغ دات کام برند تحت مالکیت هولدینگ گرین وب است که بصورت گسترده و با نام گرین هاست در اروپا فعالیت می کند و بواسطه هویت حقوقی خود در دانمارک موفق به دریافت گواهی پارتنر گوگل شده است.

سوالات متداول در مورد تبلیغات در گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

شما می توانید با پرداخت وجه به گوگل برای کلمات کلیدی دلخواه در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرید . به این نوع تبلیغات، تبلیغات گوگل می گویند.

هزینه هر کلیک به چه صورت است؟

هزینه نمایش تبلیغات به صورت رایگان می باشد و فقط بابت هر کلیک از شارژ شما کم می شود.هزینه هر کلیک متغیر می باشد که حداکثر هزینه بابت هر کلیک قابل تعیین است .

تعرفه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

شروع پکیج های تبلیغات در گوگل از 50 یورو می باشد که معادل نرخ یورو وب سایت ایران سرور می باشد.

مدت نمایش تبلیغات چقدر است ؟

مدت نمایش تبلیغات به صورت بودجه روزانه تعیین می شود به عنوان مثال شما می توانید برای 50یورو در هر روز 10 یورور بودجه بدهید که تبلیغ شما برای 5 روز نمایش داده می شود.(اگر از بودجه روزانه مبلغی باقی بماند به موجودی کل برگشت داده می شود)

تعرفه و هزینه های تبلیغ در گوگل

۱,۳۹۹,۰۰۰

تومان
Per Year
adwords basic
 • اعتبار: 100 یورو
 • حداکثر ورود کاربر: 10.000
 • میانگین ورود کاربر: 2.000
 • حداکثر کلید واژه: نامحدود
 • هزینه کلیک: حداقل 1 سنت
 • دریافت گزارش: لحظه ای
 • مشاوره رایگان: دارد
سفارش آنلاین
۲,۵۹۹,۰۰۰

تومان
Per Year
adwords standard
 • اعتبار: 200 یورو
 • حداکثر ورود کاربر: 50.000
 • میانگین ورود کاربر: 10.000
 • حداکثر کلید واژه: نامحدود
 • هزینه کلیک: حداقل 1 سنت
 • دریافت گزارش: لحظه ای
 • مشاوره رایگان: دارد
سفارش آنلاین
۷۴۹,۰۰۰

تومان
Per Year
adwords Starter
 • اعتبار: 50 یورو
 • حداکثر ورود کاربر: 20.000
 • میانگین ورود کاربر: 4.000
 • حداکثر کلید واژه: نامحدود
 • هزینه کلیک: حداقل 1 سنت
 • دریافت گزارش: لحظه ای
 • مشاوره رایگان: دارد
سفارش آنلاین

گروه بندی تبلیغات در گوگل

شما می توانید تبلیغات در گوگل ادز خود را دسته بندی کنید. انواع مختلفی برای دسته بندی وجود دارد، به این صورت که شما می توانید تعیین کنید تبلیغات شما فقط نیاز یک گروه خاص از مخاطبان است. یا اینکه تبلیغات گوگل شما می تواند یک قشر از مشتریان را تشکیل دهد که علایق خاصی دارند. نوع تبلیغات گوگل ادز شما می تواند تنها جنس خاصی از مخاطبان را هدف گیری کند. شما همچنین می توانید تبلیغات خود را محدود به یک محدوده جغرافیایی کنید. از یک قاره گرفته تا یک محله خاص. از دیگر ویژگی های تبلیغات گوگل این است که می توانید طوری تبلیغات خود را مدیریت کنید که فقط روی دستگاه های خاص با مدل های خاص دیده شوند. همچنین می توانید تبلیغات گوگل ادز را طوری تنظیم کنید که اگر مشتری قبلا به سایت شما آمده باشد، اما خرید نکرده باشد، دوباره مورد هدف قرار گیرد تا شاید این بار مجاب به خرید شود.

افزونه های گوگل ادز

علاوه بر تمام آنچه در مورد تبلیغات کلیکی گوگل گفتیم شما می توانید افزونه های مختلفی را در گوگل ادوردز پیاده سازی کنید. Extension های گوگل ادز به شما کمک می کند تا رتبه تبلیغات گوگل و میزان کلیک در تبلیغات را به صورت شگفت انگیزی افزایش دهید. افزونه ها در واقع مکمل هایی هستند که به شما کمک می کنند تا مخاطبان با اشتیاق بیشتری روی تبلیغات شما کلیک کنند. استفاده از افزونه ها در تبلیغات گوگل ادز هزینه اضافه ای ندارد و شما می توانید به راحتی از این ویژگی ها استفاده کنید.

امتیاز کیفیت تبلیغ

تبلیغات در گوگلبا استفاده از این روش می توان دریافت که تبلیغات گوگل انجام شده تا چه اندازه توانسته نیازهای مخاطب را برآورده کند. توجه داشته باشید که هرچقدر کلمات کلیدی شما مرتبطتر باشد و به مشتری توجه بیشتری شود هزینه کمتری را خواهید پرداخت.

در این روش تبلیغات شما از بین 1تا 10 رتبه بندی می شود و هرچقدر امتیاز شما به 10 نزدیک تر باشد یعنی اینکه تاثیر بیشتری را روی مخاطب داشته اید.

امتیاز کیفیت فاکتورهای گوناگونی دارد که از جمله آن می توان به نرخ کلیک، ارتباط کلمات کلیدی با نوع کسب و کار، سابقه عملکرد اکانت گوگل ادوردز و کیفیت صفحات با متن تبلیغاتی است.

انتخاب متن تبلیغاتی برای گوگل ادوردز

نوشتن متن تبلیغات کار بسیار مهمی است که نیاز به تخصص و مهارت دارد. شاید شما بتوانید یک متن را به هر صورتی بنویسید اما اینکه تا چه اندازه آن متن می تواند بر روی مخاطب شما تاثیرگذار باشد بسیار مهم است. گوگل فضای محدود و کمی را برای تعداد کلمات شما در نظر گرفته است و شما باید در همان فضای محدود بتوانید منظور خود را برسانید. شما در زمان استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز باید آمار تعداد کلمات خود را نیز داشته باشید.

نتیجه گیری

تمام آنچه در این مقاله به صورت خلاصه گفته شد بخش کوچکی از تبلیغات از طریق گوگل ادوردز است و شما برای اینکه بتوانید از این ابزار به نفع کسب و کارهای خود استفاده کنید باید دانش خود را در زمینه تبلیغات کلیکی یا تبلیغات اینترنتی از طریق گوگل ادوردز بالا ببرید.

سیستم اختصاصی گزارش و آنالیز تبلیغات گوگل

برای اولین بار در ایرانبه لطف متخصصین و مهندسین فرهیخته ایرانی، تبلیغات در گوگل ، همواره آسان نبوده اما ، ما آن را برای شما بسیار ساده و شیرین کرده ایم.

پنل آنالیز اختصاصی

با پنل آنالیز تبلیغات در گوگل قدرتمند ما موفق ترین کمپین ها را تجربه خواهید کرد.

مشاوره رایگان

کارشناسان ما بهترین راهکارهای برای راه اندازی یک کمپین تبلیغات گوگل را به شما ارائه خواهند داد.

پنل اختصاصی

بدون نگرانی از تحریم ها از گوگل ادوردز استفاده کنید.
تبلیغات در گوگل

ارزان ترین نرخ

با انجام تنظیمات مناسب و هدفمند، در هزینه های تبلیغات گوگل شما صرفه جویی خواهیم کرد و بودجه شمارا در یک روز مصرف نخواهیم کرد.

امکانات نامحدود

تمام قابلیت های گوگل ادودز در دسترس شما خواهد بود.

سفارش آنلاین

سفارش و شارژ سرویس بصورت آنلاین قابل انجام است.

تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز ، چطور اتفاق می افتد؟

بله، زمانی که شما نیاز به اکانت اختصاصی داشته باشید ما به شما اکانت اختصاصی ارائه خواهیم داد و تمام گذارشات و آنالیز های پنل تبلیغ گوگل شما در این اکانت موجود خواهد بود.

نوع ارز در تبلیغات گوگل بسیار مهم می باشد و به دلیل اینکه یورو مقبولیت بالاتری نسبت به سایر ارز های رایج در جهان دارد، با این ارز کار می کنیم و کیفیت تبلیغات هم به نسبت بالاتر خواهند رفت.

دقیقا تبلیغات در گوگل چیست و چه کاری می توان با آن انجام داد؟

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن بگوییم که تبلیغات در گوگل چیست؟ باید بگوییم که این نوع از تبلیغات روشی از بازاریابی اینترنتی می باشد که با استفاده از موتور جستجوی گوگل صورت میگیرد، شما برای بالاتر بردن حجم ترافیکتان در اینترنت، دوراه دارید؛ یا از سئو استفاده کنید که یکی از روش های مرسوم اما زمان بر می باشد، یا هم از تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز استفاده کنید که با استفاده از این روش در کمتر از 12 ساعت به صفحه اول نتایج جستجو خواهید رسید.

سئو بهتر است یا تبلیغات در گوگل؟

در پاسخ به این سوال که تبلیغات در گوگل بهتر است یا انجام دادن سئو، باید بگوییم بستگی به شرایط دارد؛ برای مثال شما اگر یک وب سایت دانلودی داشته باشید و قصد استفاده از تبلیغ گوگل را دشته باشیبد باید هزینه بسبار زیادی را صرف تبلیغات در گوگل کنید و شاید روزی 100 یورو خرج تبلیغات شما شود، و سئو می تواند روی این گزینه به صرفه تر باشد. اما اگر وب سایت یا فروشگاه اینتنرتی شما، کلمات کم رقابت تری مثل سایت های فیلم دارد، تبلیغات در گوگل یکی از بهترین گزینه ها می تواند برای شما باشد. حتی می توانید تبلیغات در گوگل و سئو را باهم انجام دهید.

تبلیغات در گوگل

مزیت اصلی تبلیغ گوگل

تبلیغ در گوگل بی مزیت نبوده ومزیت های بسیار زیادی دارد که در ادامه به بررسی این مزیت ها خواهیم پرداخت:تبلیغات در گوگل دارای زمان بندی مشخص استفرض کنید یک رویداد پیش رو دارید، می توانید با استفاده از این قابلیت اکانت تبلیغ در گوگل، به راحتی در هر زمان که نیاز بود تبلیغاتتان را اجرا کنید و زمانی که کارتان به پایان میرسد، آن را متوقف کنید و هدفمند کار کنید.گوگل ادوردز هدف گذاری دقیق تری داردیکی از مزیت های رقابتی گوگل ادوردز هدفگذاری بسیار دقیق و حرفه ای آن می باشد، برای مثال اگر کشور هدف شما بحرین باشد، به راحتی می توانید با استفاده از آن و بدون هیچ دردسری، کشور بحرین و زبان عربی را هدف خودتان قرار دهید.تبلیغ در گوگل هزینه کمتری داردتصور کنید که بودجه محدود دارید و با استفاده از آن می خواهید در کمترین زمان ممکن به فروش اینترنتی برسید، از طریق گوگل اگر بخواهید ورودی دریافت کنید نیاز به سئو دارید که هزینه های سئو از 5 میلیون تومان شروع می شود، اما یکی از راه هایی که می توانید با استفاده از آن به فروش اینترنتی برسید و هزینه کمتری کنید، تبلیغات در گوگل می باشد.

هزینه گوگل ادوردز ، بر اساس هر کلیک است

یکی از مواردی که در گوگل ادوردز مطرح می باشد، هزینه هر کلیک است که بر اساس مزایده ای که برای هر کلمه گذاشته می شود، ایجاد می شود. برای مثال اگر هزینه صفحه یک، لینک بودن روی یک کلمه خاص 0.1 سنت باشد، این هزینه در کلمات دیگر قطعا متفاوت تر است و برای هر کلمه کلیدی قیمت های خاصی تعیین شده است. همچنین، یکی دیگر از مزیت هایی که گوگل ادوردز دارا می باشد این است که می توانید به راحتی کلماتی که قصد ندارید داخل آن بالا باشید مشخص کنید تا در بودجه شما صرفه جویی شود.

کلمات کلیدی منفی در تبلیغ کلیکی گوگل

اساسی ترین قابلیت تبلیغ در گوگل این می باشد که شما می توانید به راحتی کلمات کلیدی منفی را مشخص کنید تا در بودجه شما صرفه جویی شود. مثلا اگر در حال فعالیت در زمینه فروش قطعات کامپیوتر یا سخت افزار هستید، می توانید به راحتی مشخص کنید که داخل چه کلماتی تبلیغ شما نمایش داده شود. تبلیغ شما اگر خرید سخت افزار باشد و شما در مشهد باشید، کسی اگر جستجو کند خرید سخت افزار در مشهد، تبلیغ شما برای آن شخص نمایش داده نخواهد شد و در بودجه شما صرفه جویی می شود.

برخی از مشتریان

از جمله افتخارات تبلیغ دات کام ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ و سئو به برند های برتر ایران می باشد.