۴ راه موثر برای درج کلمات کلیدی در Landing Page

در سری مقالات مختلفی که در مورد تبلیغات در گوگل ادز صحبت کردیم به میزان کافی در مورد اهمیت کلمات کلیدی گفتیم و اشاره کردیم که انتخاب کلمات کلیدی تا چه میزان می تواند روی تبلیغات شما تاثیرگذار باشد. به طور مثال در مقاله «انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای وب سئو و تبلیغ در گوگل» اشاره کردیم که کلمات کلیدی یکی از اصول اصلی سئو هستند و استفاده از ابزارها و روش های مختلف را در این مقاله آموزش دادیم.

حالا اگر شما به دنبال راهنمایی بازدیدکنندگان سایت خود هستید تا آنان بتوانند به راحتی از امکانات سایت شما استفاده کنند، باید از لندینگ پیج استفاده کنید. این صفحات می توانند بازدیدکنندگان را ترغیب کنند تا از امکانات سایت شما استفاده کنند. خبر خوب این است که ایجاد چنین صفحه ای کار آسانی است و شما می توانید چنین امکانی را در سایت خود داشته باشید. شما می توانید از تجربه و تخصص افراد زیادی که در حال حاضر در این زمینه استفاده کنید و یا اینکه اگر خودتان تجربه اندکی دارید و یا کمی طراحی سایت یاد دارید می توانید از دانش خود برای طراحی لندینگ پیج استفاده کنید. در هر صورت نگران نباشید، چون ما در کنار شما هستیم.

البته ناگفته نماند که می توانید از الگوهای از پیش ساخته برای طراحی صفحات Landing و انتقال کاربران به سایت خود استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید، فقط به این دلیل که در وب سایت خود صفحه فرود (Landing Page) دارید به این معنی نیست که نتایج مورد نظر را به دست خواهد آورد. پس از همه، باید لندینگ پیج را دقیقاً مانند هر صفحه وب دیگر در سایت خود بهینه کنید.

به همین دلیل امروز می خواهیم با شما بررسی کنیم که چگونه می توانید صفحه فرود خود را با استفاده از کلمات کلیدی بهینه کنید تا افراد مناسب صفحه شما را در نتایج جستجو ببینند و منجر به کیفیت بالا شوند.

خب، وقت آن رسیده که کار را با هم شروع کنیم:

 1. تحقیق کلمات کلیدی (Research Keywords)

اولین گام پیش از ایجاد یک لندینگ پیج این است که کدام کلمات کلیدی را تارگت کنید. ممکن است برخی از کلمات کلیدی کاربران را به سوی صفحه شما ترغیب کنند، اما این کلمات معیار کافی برای این کار نیستند. در واقع شما بعد از انجام چند مرحله آزمایش و تجزیه و تحلیل باید بهترین کلمات را انتخاب کنید. حالا اگر شما برای کسب و کار خود نیاز به یکسری کلمات خاص دارید می توانید از یک متخصص SEO کمک بگیرید و یا از ابزار آنلاین رایگان Ubersuggest استفاده کنید. پس از وارد کردن کلید واژه اصلی خود، می توانید کلمات کلیدی جایگزین را مشاهده کنید که ممکن است به شما در دریافت برخی از نکات تبدیل کمک کند.

4 راه موثر برای درج کلمات کلیدی در Landing Page

علاوه بر آنچه گفتم، داده های مربوط به هر کلمه کلیدی مانند:

 • حجم جستجوی ماهانه تخمین زده می شود
 • پرداخت هزینه بابت هر کلیک، اگر از تبلیغات استفاده می کنید
 • مشکل در پرداخت (Paid difficulty)
 • مشکل SEO (SEO difficulty)

این داده ها به شما ایده خوبی می دهند که هر کلمه کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی چقدر رقابتی است.

شما به دنبال کلمات کلیدی هستید که به اندازه کافی رقابتی باشند تا بتوانند حجم بالایی از بازدیدکنندگان سایت را در اختیار داشته باشند. اگر در تحقیقات کلمه کلیدی مشکل دارید، همیشه آژانس های سئو برای کمک به شما وجود دارند.

هر زمان احساس کردید که آمادگی ساخت صفحات مدنظر خود را دارید تا از این طریق بتوانید کلمات کلیدی مدنظر خود در کمپین های صفحات را ایجاد کنید، می توانید کار خود را شروع کنید.

 1. از یک Domain Rich Domain استفاده کنید (Use a Keyword Rich Domain)

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه شما در میزان رتبه و نتایج جستجو نقش دارد. پیشنهاد می کنیم تا یک نام دامنه خریداری کنید و کلمات کلیدی را به روش های زیر در آن بگنجانید:

 • از یک کلمه کلیدی در دامنه سطح بالا استفاده کنید تا بیشترین میزان نمایش را داشته باشد
 • یک کلمه کلیدی را به عنوان اولین کلمه در نام دامنه خود وارد کنید تا برتری در رقابت داشته باشید
 • اگر یک Subdomain برای سایت خود ایجاد می کنید، کلمات کلیدی را نیز در آن وارد کنید

نکته مهم در اینجا برای بدست آوردن رتبه بندی کلمات کلیدی شما در نتایج جستجو است. اما بیش از آن، یک نام دامنه با کلمات کلیدی مربوط به آنچه ارائه می دهید چیزهای تازه را برای افراد جدید سایت شما آسان می کند.

4 راه موثر برای درج کلمات کلیدی در Landing Page

نکته مهم در مورد بسیاری از افراد این است که می خواهند به راحتی به آنچه می خواهند دست پیدا کنند. پس همیشه این جمله را با خود تکرار کنید که مردم عجله دارند و وقت زیادی ندارند تا در سایت شما به دنبال هدف خود باشند. شما باید بررسی کنید که آیا فرد مورد نظر وارد سایتی که محتوای آن با هدف مخاطب یکی است وارد شده است یا خیر؟ یکی از راه ها بررسی نام دامنه است.

 1. کلمات کلیدی را به تصاویر خود اضافه کنید (Add Keywords to Your Images)

شاید با خود فکر کنید که برچسب گذاری تصاویر مورد استفاده در صفحات تاثیر چندانی ندارد. اما حقیقت ماجرا این است که موتورهای جستجو همانطور که محتوای سایت شما را دنبال می کنند و نسبت به آن حساس هستند، تصاویر سایت شما نیز برای موتورهای جستجو مهم است و آنها را همcrawl  می کنند.

به همین دلیل، شما می خواهید کلمات کلیدی خود را به برچسب های alt خود اضافه کنید تا crawl ها بتوانند تصاویر صفحه شما را در نتایج جستجوی مناسب ایندکس کنند.

با اضافه کردن عنوان خوب به عکس می توانید در سئو سایت خود تاثیرگذار باشید. شاید کسی عنوان تصویر بارگذاری شده در سایت شما را نبیند اما این برای موتورهای جستجو مهم است و شما می توانید به این وسیله در بالای نتایج جستجو دیده شوید.

من و شما هم دوست نداریم تصویری را به عنوان مثال با اسم IMG20.JPG از یک محصول خاص در یک سایت ببینیم. چرا؟ چون به طور معمول اطلاعات خاصی را از برند به ما نمی دهد و این موضوع تا حد خاصی منجر به صدمه به سئو سایت خواهد شد. شما می توانید با اضافه کردن عناوین تصویر و برچسب های Alt به سایت، امکان ورود بازدیدکنندگان به لندینگ پیج را آسان کنید.

4 راه موثر برای درج کلمات کلیدی در Landing Page

در اینجا بهترین روش ها در مورد استفاده از تصاویر در Landing Page آمده است:

 • کلمات کلیدی و متن توصیفی را به تصویر اضافه کنید، به این صورت موتورهای جستجو و بازدید کنندگان سایت می دانند تصویر شامل چه چیزی است و با چه موضوعی ارتباط دارد.
 • کلمات کلیدی را برای تصاویر خود بیش از حد وارد نکنید تا از طرف گوگل مجازات نشوید.
 • به یاد داشته باشید در صورت عدم بارگذاری تصویر، برچسب های alt برای بازدید کنندگان سایت نمایش داده می شوند.
 • قبل از بارگذاری آنها در صفحه فرود، تصاویر خود را با استفاده از ابزاری مانند TinyPNG بهینه کنید تا از سرعت بارگذاری سریع صفحه اطمینان حاصل کنید.

یک نکته مهم این است که تصاویر بخش بزرگ و مهمی هستند که باعث جلب توجه افراد به صفحه شما خواهند شد. اگر می خواهید مردم از فروشگاه آنلاین شما خرید کنند باید به سلیقه آنان احترام بگذارید، استفاده از تصاویر احترام به سلیقه بصری مخاطب است، حتی اگر شما تنها از لوگوی خود استفاده کرده باشید.

 1. صفحه Landing خود را Index کنید (Index Your Landing Page)

اگر شما برای کسب و کار خود یک وب سایت دارید، به احتمال زیاد با ایجاد یک نقشه سایت XML، سایت خود را به موتورهای جستجوگر محبوب مانند Google ، Yahoo و Bing ارسال کرده اید تا این موتورهای جستجو سایت شما را ایندکس کنند.

از این گذشته، اطمینان از اینکه وب سایت شما برای موتورهای جستجو قابل مشاهده است و موتورهای مسئول ایندکس کردن سایت شما و نمایش آن در نتایج جستجوی مربوطه، برای نمایش با کیفیت بالای سایت شما مهم است. اما ایندکس کردن صفحه لندینگ خود را فراموش نکنید. مطمئناً، شما می توانید یک راه حل نقشه سایت XML داشته باشید که هر بار که تغییری در وب سایت خود ایجاد کنید، به طور خودکار بروزرسانی می شود. اگر ابزار صفحه فرود که استفاده می کنید این امکان را برای شما فراهم می کند که نمایه سازی را توسط موتورهای جستجو فعال کنید، از این ویژگی فقط برای اطمینان استفاده کنید.

4 راه موثر برای درج کلمات کلیدی در Landing Page

نکته جالب در مورد ابزارهای Landing Page این است که به شما این امکان را می دهند که صفحه فرود خود را فهرست کنید و آنها همچنین تمایل دارند فضای لازم را برای شما ایجاد کنند که شامل کلمات کلیدی نیز باشد:

 • عنوان را در برگه مرورگر قرار دهید
 • از کلمات کلیدی که صفحه فرود شما را توصیف می کنند استفاده کنید
 • از توضیحی طولانی تر با کلمات کلیدی استفاده کنید تا کاربر به سوی صفحه لیندینگ شما هدایت شود

کراول موتورهای جستجو از این طریق دقیقا می دانند که لندینگ پیج شما شامل چه بخش هایی می شود و هنگامی که افراد از گوگل و سایر موتورهای جستجو پرس و جو می کنند، آن را در نتایج جستجوی صحیح قرار می دهند.

آخرین نکته در خصوص برنامه ریزی برای ایجاد یک صفحه لندینگ این است که تمام بودجه و هزینه خود را صرف این صفحه نکنید چون تضمینی وجود ندارد.

نتیجه نهایی

صفحات Landing این امکان را دارند که ترافیک زیادی را به وب سایت شما هدایت کنند. آنها همچنین این پتانسیل را دارند که تعداد زیادی از محصولات باکیفیت بالا را در اختیار مشتری برای خرید قرار دهند.

نکته اصلی این است که مطمئن شوید مخاطبی را که می شناسید هدف قرار دهید و آنچه را که باید ارائه می دهید، مشتری می خواهد.

اینکه شما از مشتریان خود اطلاعات دقیقی داشته باشید، بدانید آنان به چه چیزی نیاز دارند، نقطه ضعف و قوت آنان چیست و چطور می توان با محتوا آنان را اغوا کرد بسیار مهم است و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت شما خواهد داشت.

و بهترین نقطه شروع برای دستیابی به همه این موارد استفاده از کلمات کلیدی به نفع شماست.