Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟

در مقاله «آموزش کار با Google Keyword Planner» آموختید که چگونه می توان کلمات کلیدی را به بهترین شکل در تبلیغات در گوگل یا Google Adwords تعیین کرد. وقت آن رسیده تا بدانید چطور می توان در مورد کلمات کلیدی حساسیت بیشتری به خرج داد و بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کرد تا مخاطب با کمترین میزان خطا و به بهترین شکل ممکن از طریق تبلیغات گوگل به سوی وبسایت شما هدایت شود.

بیشتر بازاریابان کلمات کلیدی را فقط با کمپین های جستجوی پولی مقایسه می کنند. به لطف Targeting Keywords، بازاریابان می توانند موفقیتی را که تاکنون از طریق جستجو براساس کلمات کلیدی و Pay search ها بدست آورده اند را با استفاده از استراتژی های خاص گسترش دهند.

بازاریابان به هدف گیری با کلمات کلیدی روی آورده اند، زیرا این امر به آنان امکان می دهد تا محیطی را که در آن تبلیغاتشان نشان داده شده است، کنترل کنند. کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا براساس آنچه مخاطب جستجو می کند، کمپین های خود را با خریداران احتمالی متصل کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری شما به احتمال زیاد پیاده روی می کند، ممکن است کلمات کلیدی را در مورد «پیاده روی» یا «خارج از منزل» اضافه کنید.

بسته به کلمات کلیدی شما، تبلیغات شما ممکن است به جای محتوای صفحه ای که در حال حاضر مشاهده می کنند، براساس سابقه مرور اخیر یا سایر عوامل، به مخاطبان نشان داده شود. اما تفاوت های اساسی بین کلمات کلیدی شما در کارزارهای جستجوی پرداخت شده و موارد موجود در کمپین های تبلیغاتی برنامه ای وجود دارد.

هدف قرار دادن کلمه کلیدی متنی چیست؟

هدف قرار دادن کلمات کلیدی متنی یک تاکتیک تبلیغاتی دیجیتالی است

که به شما امکان می دهد URL ها را بر اساس کلمات کلیدی موجود در صفحات وب سایت قرار دهید.

پس از انتخاب کلمات کلیدی، سایت هایی با مکان های تبلیغی موجود اسکن می شوند، کلمات کلیدی مشخص می شود و یک الگوریتم احتمالی برای تعریف و طبقه بندی صفحه پیاده سازی می شود. اگر این صفحه به محتوای انتخابی شما مرتبط است، شما واجد شرایط پیشنهاد این برداشت هستید.

چه نوع کلمات کلیدی را می توان هدف قرار داد؟

بازاریابان تمایل دارند کلمات کلیدی را به پنج دسته تقسیم کنند:

 • تطابق گسترده (Broad Match)
 • انطباق گسترده اصلاح گر (Broad match modifier)
 • انطباق عبارت (Phrase Match)
 • انطباق دقیق (Exact Match)
 • کلمه کلیدی منفی (Negative Match)

پیش از هرکاری باید با انواع تنظیمات کلمات کلیدی آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟
Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟

یک – کلمات کلیدی مطابقت گسترده یا Broad Match

مطابقت گسترده (broad match)، همانطور که از نام آن پیداست، به تبلیغ شما اجازه می دهد تا با وجود چگونگی سفارش کلمات کلیدی در محتوای صفحه، با جامع ترین دامنه کلمات کلیدی ممکن که هنوز تا حدودی به کلید واژه شما مرتبط هستند، مطابقت داشته باشد. در حقیقت یک گزینه کلمه کلیدی است که به شما امکان می دهد وقتی کسی آن کلمه کلیدی را جستجو می کند، تغییرات آن و سایر موضوعات مرتبط با آن، آگهی شما را نشان دهد. کلمه کلیدی مطابقت گسترده «زنگ دوچرخه» می تواند باعث شود اگر کسی به دنبال تغییرات و جستجوهای مرتبط مانند «لوازم جانبی دوچرخه سواری»، «کلاه ایمنی دوچرخه آبی» و «بررسی زنگ برای دوچرخه ها» باشد، تبلیغ شما نشان داده شود.

مطابقت گسترده به یک کلمه کلیدی اجازه می دهد تا هنگامی که شخصی در جستجوی آن عبارت، عبارات مشابه، تغییرات نزدیک به اصطلاحات کلیدی، جستجوهای مرتبط و سایر تغییرات مرتبط با آن است، یک کلمه کلیدی را به تبلیغ شما سوق دهد. همچنین این امکان را به شما می دهد تا اشتباهات غلط یا تغییرات متنوع را به شما نشان دهد تا تبلیغات شما ظاهر شود.

به عنوان مثال، هنگامی که “کلاه” را به عنوان یک کلمه کلیدی مطابقت گسترده اضافه می کنید، به Google Ads می گویید سعی کنید آگهی خود را برای جستجوهایی که شامل آن اصطلاح یا یک کلمه مشابه هستند، نشان دهید. مطابقت گسترده یکی از پنج گزینه مطابقت با کلمات کلیدی است که به شما کمک می کند تا میزان نزدیک بودن کلمه کلیدی برای مطابقت با جستجوی شخص، به شما نمایش داده شود. شما می توانید یک یا چند گزینه تطبیق برای یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید و اگر گزینه تطبیق خاصی را مشخص نکنید، مطابق پیش فرض از انطباق گسترده استفاده خواهد شد.

Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟

دو – کلمات اصلاح کننده های انطباق گسترده Match Modifiers

اصلاح کننده انطباق گسترده، کنترل بیشتری نسبت به انطباق استاندارد به شما می دهد. این گزینه تضمین می کند که تبلیغات شما فقط در جستجوهایی نشان داده شود که شامل کلماتی است که شما با علامت «+» علامت گذاری کرده اید، مانند «کفش + قرمز +» یا انواع نزدیک این اصطلاحات.

اصطلاحات اصلاح کننده که شما با «+» تعیین می کنید می تواند با هر بخشی از جستجو مطابقت داشته باشد. کلمات اضافی ممکن است در جستجوی قبل، بعد یا بین شرایط «+» شما ظاهر شوند. به عنوان مثال، کلمات کلیدی اصلاح شده با کلمات کلیدی + کفش قرمز + می تواند با جستجوی «کفش های فروشی قرمز» یا «کفش های قرمز» مطابقت داشته باشد، اما برای «کفش های آبی» یا «چکمه های پیاده روی قرمز» مطابقت نداشته باشد. این درجه اضافی ویژگی می تواند به افزایش چگونگی جستجوهای مرتبط با تبلیغات شما کمک کند و پیشرفت کلیک (CTR) و نرخ تبدیل شما را بهبود بخشد.

تبلیغات شما همچنین ممکن است برای تغییرات نزدیک اصطلاحات «+» فرد یا ترکیب این اصطلاحات در یک کلمه کلیدی واحد نشان داده شود. در این مقاله توضیح می دهیم که اصلاح کننده های وسیع چیست و چگونه می توان از آن برای کمک به تبلیغات شما در دستیابی به مشتریان مرتبط تر استفاده کرد.

Match Modifiers چگونه کار می کند

به طور پیش فرض، Google Ads از گزینه متن گسترده برای هدفمند کردن جستجوها استفاده می کند که شامل ترکیبی از کلماتی است که عبارت کلمه کلیدی شما را شامل می شود و همچنین جستجوهایی که حاوی تغییرات نزدیک این اصطلاحات یا ترکیب این اصطلاحات در یک کلمه کلیدی واحد هستند.

بنابراین اگرچه یک کلمه کلیدی مطابقت گسترده مانند کفش تنیس ممکن است ترافیک کلیک مربوطه زیادی را به سایت شما ارسال کند، ممکن است به جستجوی بیشتری از آنچه در ابتدا در نظر گرفته شده باشید برسید.

اصلاح کنندگان انطباق گسترده اطمینان می دهند که تبلیغات شما فقط زمانی در نتایج جستجو ظاهر خواهند شد که جستجوی شخصی شامل کلماتی باشد که شما با علامت «+» علامت گذاری کرده اید، مانند نصب سریع کفپوش + چوب سخت + یا نزدیک بودن تغییرات این شرایط. انواع نزدیک برای اصلاح متن گسترده عبارتند از: فرم های مفرد و جمع، اختصارات و کلمات اختصاری، اصطلاحات ضمنی، مترادف و اصطلاحات ضمنی و انواع اصطلاحات کلمه کلیدی شما که دارای همان معنی هستند.

اصلاح کننده انطباق گسترده همچنین واجد شرایط ارائه خدمات در مورد تغییرات نزدیک از اصطلاحات جستجوی فردی شما در یک کلمه کلیدی واحد است.

به عنوان مثال، + استخدام + دیزل + مکانیک ممکن است با جستجوی «مشاغل نیمه وقت دیزلی مکانیک» مطابقت داشته باشد. این جستجو با کلمه کلیدی «استخدام مکانیک دیزلی»، حتی با وجود «استخدام» و «مشاغل پاره وقت» مرتبط است. آگهی شما به تنهایی در جستجوی «مشاغل نیمه وقت» نخواهد بود. درباره انواع نزدیک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اصلاح کنندگان ویژگی های بیشتری را به کلمات کلیدی تطابق گسترده شما اضافه می کنند و بنابراین دسترسی آنها را محدود می کنند. بنابراین، در حالی که استفاده از یک اصلاح کننده متن گسترده می تواند ارتباط کلمات کلیدی شما را افزایش دهد، به نوبه خود می تواند ترافیک مورد انتظار شما را کاهش دهد.

بهترین روش

توصیه می کنیم موارد زیر را انجام دهید:

کلمات کلیدی موجود را به جای ویرایش یا حذف فعال کنید. اگر در درجه اول از کلمات کلیدی تطابق گسترده استفاده کرده اید، پیشنهادات خود را تنظیم کنید، زیرا کلمات کلیدی تطابق گسترده تر مرتبط با آن را اضافه کنید. پیشنهاد بالاتر برای هر کلیک CPC)) ممکن است باعث افزایش حجم کلیک و تبدیل شما شود.

از آنجا که کلمات کلیدی مطابقت گسترده از قبل، جستجوهایی را دریافت می کند که تغییرات زیادی در اصطلاحات plussed شما وجود دارد، نیازی به ایجاد تغییرات مختلف مانند + قرمز + کفش و + کفش + قرمز و کفش + قرمز نیست.

شما فقط باید اصلاح کننده + را به عباراتی مرتبط با محصول خود اضافه کنید و می توانید هرگونه عبارات، اصطلاحات یا مقالات را حذف کنید. به عنوان مثال، به جای + رستوران + در + بوستون کلمه کلیدی + رستوران ها + بوستون را اضافه می کنید.

Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟

سه – کلمات کلیدی نوع دقیق انطباق Exact Match

مطابقت دقیق به تبلیغ شما اجازه می دهد فقط وقتی کلمه کلیدی دقیقاً مانند کلمه یا عبارتی که مورد جستجو قرار گرفته است، نمایش داده شود. به عنوان مثال، کلمه کلیدی دقیق «پیراهن لباس مردانه» یک تبلیغ با محتوا از جمله عبارت «پیراهن لباس مردانه» و «لباس مردانه» را نشان می دهد.

نوع مطابقت دقیق بیشتر در Pay search استفاده می شود. این استراتژی هدفمند کنترل بیشتری از تجربه پرس و جو را ممکن می کند و آن تجربه را با تبلیغات هدفمند به حداکثر می رساند. نوع انطباق دقیق (Exact Match) معمولاً هنگام هدف قرار دادن تبلیغ شما در انواع جستجوها با Google AdWords استفاده می شود. این بدان معنی است که شما فقط می خواهید تبلیغ خود را برای یک کلمه یا عبارت خاص نشان دهد. علاوه بر این، کلمات کلیدی از نوع مطابقت به طور معمول عبارت های کلمه کلیدی هستند که شامل چندین کلمه می شوند. این موضوع می تواند دشوار باشد، زیرا می تواند تغییرات زیادی در همان کلمه یا عبارت وجود داشته باشد که در محتوای نوشتاری و عبارات جستجو به طرز چشمگیری تغییر کند.

هنگامی که شخصی کلمه کلیدی شما را جستجو کرد یا انواع مختلفی از کلید واژه شما را جستجو می کند، تبلیغ شما به نمایش در خواهد آمد. انواع نزدیک کلمات کلیدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • اشتباهات غلط
 • اشکال مفرد یا جمع
 • جوش ها
 • اختصارات
 • لهجه ها
 • کلمات مرتب شده با همان معنی

عملکرد انطباق دقیق

انواع نزدیک عبارتند از جستجو برای کلمات کلیدی با همان معنای کلمات کلیدی دقیق، بدون در نظر گرفتن املا و گرامر بین پرس و جو. توجه داشته باشید در دو عبارت «کفش دویدن» یا «کفش برای دویدن» از نظر مفهومی تفاوتی ندارد و به نوعی یکسان تلقی می شود. در حقیقت هر دو این اصطلاحات به دنبال کفشی برای دویدن هستند. انواع نزدیک کلمات کلیدی دقیق به شما کمک می کند تا با افرادی که به دنبال کسب و کار شما هستند، با وجود تغییرات اندک در نحوه جستجو، در ارتباط باشید و نیاز به ایجاد لیست های کلمات کلیدی را برای رسیدن به این مشتریان کاهش می دهد.

از بین پنج گزینه مطابقت دقیق بیشترین کنترل را بر روی افرادی که تبلیغ شما را می بینند، دارد و می تواند باعث افزایش نرخ کلیک بالاترCTR) ) شود.

Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟

چهارم – انطباق عبارت Phrase Match

با عبارت مطابقت، می توانید تبلیغ خود را به مشتریانی که در جستجوی کلمه کلیدی دقیق و انواع نزدیک کلمه کلیدی دقیق خود هستند، با کلمات اضافی قبل یا بعد نشان دهید. انطباق عبارات هدفمندتر از انطباق گسترده پیش فرض است، اما انعطاف پذیرتر از انطباق دقیق است. این کنترل بیشتری را در اختیار شما می گذارد که چگونه کلمه کلیدی باید با اصطلاح جستجوی شخصی مطابقت داشته باشد تا تبلیغ شما ظاهر شود.

نحوه عملکرد انطباق عبارت

با انطباق عبارت، هنگامی که افراد عبارت شما و تغییرات متن نزدیک آن عبارت را جستجو می کنند، حتی اگر یک یا چند کلمه را قبل یا بعد از آن وارد کنند، می تواند تبلیغ شما را نشان دهد. منظور از کلمه با انطباق عبارت مهم است، به این معنی که اگر شخصی در میان کلمه کلیدی شما وارد یک کلمه غیر مرتبط اضافی شود، تبلیغ شما ظاهر نمی شود. کلمات موجود در عبارت کلیدی تا زمانی که معنی این عبارت حفظ شود، دوباره مرتب می شوند. با عبارت مطابقت، می توانید به مشتریان بیشتری برسید، در حالی که هنوز تبلیغات خود را به مشتریانی نشان می دهید که به احتمال زیاد محصول یا خدمات شما را جستجو می کنند.

نحوه مطابقت عبارت می تواند به شما کمک کند. برای کمک به شما در انجام موارد زیر می توانید همه یا کلمات کلیدی خود را با هدف جستجوی متن تنظیم کنید. تبلیغات را با همان کلمات کلیدی ایجاد کنید که مشتریان در آن جستجو می کنند: می توانید شرایط جستجوی مشتریانی که هنگام کلیک روی تبلیغ شما استفاده می کردند را مشاهده کنید. سپس کلمات و عباراتی را که پیدا کرده اید به لیست کلمات کلیدی خود اضافه کنید و از عبارات دقیقی در تبلیغات جدید خود استفاده کنید تا به مشتریانی برسید که بیشتر علاقه مند به محصول یا خدمات شما هستند.

نرخ کلیک خود را افزایش دهیدCTR) ) مطابقت عبارتی احتمال کلیک را افزایش می دهد، زیرا تبلیغات شما فقط در صورت مطابقت با عبارت جستجوگر یا نزدیک بودن تغییرات آن عبارت نشان می دهد. همچنین به کاهش برداشت های ناخواسته برای اصطلاحات جستجو که با عبارت شما مطابقت ندارند کمک می کند.

هنگامی که سایر انواع مسابقات ممکن است مفیدتر باشد. اگر شما مشتری های خود را به خوبی می شناسید و می خواهید تبلیغ شما با کلمات دقیقی که جستجو می کنند، مطابقت دقیق یک گزینه بهتر است.

اگر می خواهید مخاطبان وسیع تری داشته باشید از آنچه می تواند ارائه کند، انطباق گسترده ممکن است گزینه بهتری باشد.

Broad match , Exact match و Negative Keywords چیست؟

پنجم – کلیدواژه منفی: تعریف Negative Keywords

یک نوع کلمه کلیدی که مانع از تبلیغ شما توسط یک کلمه یا عبارت خاص نمی شود. تبلیغات شما به هر کسی که آن عبارت را جستجو می کند نشان داده نمی شود. Negative Match همچنین به عنوان یک مسابقه منفی شناخته می شود.

به عنوان مثال، وقتی واژه «Free» را به عنوان یک کلید واژه منفی به کمپین یا گروه تبلیغاتی خود اضافه می کنید، به Google Ads می گویید که تبلیغ خود را برای جستجوی حاوی اصطلاح «رایگان» نشان ندهد. در بخش نمایش، وقتی کلمات کلیدی منفی با محتوای سایت مطابقت دارند، تبلیغات شما کمتر در سایت ظاهر می شود.

کلمات کلیدی منفی می تواند یک استراتژی مکمل برای هر استراتژی هدف گذاری به عنوان یک لایه ایمنی نام تجاری اضافه شده باشد. این می تواند به کنترل در زمینه نمایش تبلیغات شما کمک کند. با کلمات کلیدی منفی، می توانید تبلیغ خود را در نمایش یا قرار گرفتن در کنار محتوای نامناسب یا یک برند منفی مسدود کنید. مثال دیگر در این خصوص این است که یک شرکت هواپیمایی ممکن است بخواهد «سقوط هواپیما» یا «هواپیمای گمشده» را به لیست های کلیدی منفی خود اضافه کند تا اطمینان حاصل شود که تبلیغات آنها در کنار مقالاتی که درباره سقوط هواپیمای اخیر نشان داده شده اند نشان داده نمی شوند.

روش کار Negative Keywords

کلمات کلیدی منفی به شما امکان می دهد اصطلاحات جستجو را از کمپین های خود حذف و به شما کمک می کند فقط روی کلمات کلیدی مهم برای مشتریان خود متمرکز شوید. هدف گذاری بهتر می تواند تبلیغ شما را در مقابل کاربران علاقمند قرار داده و بازده سرمایه گذاری شما را افزایش دهد.

یکی از مهمترین اهداف یک کمپین بسیار هدفمند، انتخاب چیزی است که نباید هدف گذاری کنید. هنگام انتخاب کلمات کلیدی منفی برای کمپین های جستجو، به دنبال اصطلاحات مشابه با کلمات کلیدی خود باشید، اما ممکن است مشتریانی را که در جستجوی کالای دیگری هستند، به سمت شما هدایت شوند. به عنوان مثال، شما یک اپتومتریست هستید که عینک می فروشید. در این حالت، شما ممکن است بخواهید کلمات کلیدی منفی را برای اصطلاحات جستجو مانند «عینک آفتابی» و «عینک اسباب بازی» اضافه کنید.

انواع کلمات کلیدی منفی

برای کمپین های جستجو، می توانید از کلمات کلیدی منفی، منطبق با عبارت یا کلمات کلیدی منفی دقیق استفاده کنید. با این حال، این نوع انطباق کلمات کلیدی منفی، متفاوت از همتایان مثبت خود عمل می کنند. تفاوت اصلی در این است که اگر می خواهید آنها را حذف کنید، باید مترادف، نسخه های مفرد یا جمع، اشتباهات غلط و سایر تغییرات نزدیک را اضافه کنید.

برای کمپین های Display، مجموعه ای از کلمات کلیدی منفی به عنوان یک موضوع دقیق حذف می شوند. تبلیغات در صفحه نشان داده نمی شوند حتی اگر کلمات کلیدی یا عبارت صریح در صفحه نباشند، اما موضوع محتوا کاملاً به مجموعه حذف شده از کلمات کلیدی منفی مرتبط است.

ایجاد لیست شخصی

کلمات کلیدی خود را از کمپین های جستجویی که قبلا ایجاد شده اند در تبلیغات نمایش خود کپی و جایگذاری نکنید. هدف قرار دادن کلید واژه متنی برای تبلیغات نمایش فقط برای کلمات کلیدی گسترده کار می کند. بنابراین عبارات کلمات کلیدی ادامه دار یا بیش از حد توصیفی احتمالاً مانع عملکرد شما خواهند شد.

به این فکر کنید که چگونه می توانید از کلمات کلیدی خود در محتوا استفاده کنید که مخاطبان شما بخوانند. برای عبارات کلمات کلیدی کوتاه تر از دو تا سه کلمه استفاده کنید. کلمات کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات خود را که مطابقت دارند را کاوش نکنید. ایده این است که میزان مخاطبان خود را در مورد محتواهایی که با آنها تعامل برقرار می کنند، افزایش دهید.

به یاد داشته باشید

کلمات کلیدی منفی خود را با دقت انتخاب کنید. اگر از کلمات کلیدی منفی زیادی استفاده می کنید، ممکن است تبلیغات شما به تعداد کمتری به مشتری برسد. کلمات کلیدی منفی برای بستن انواع مختلف مطابقت ندارند، بنابراین ممکن است آگهی شما هنوز در جستجوها یا صفحاتی که حاوی تغییرات نزدیک به اصطلاحات کلیدی کلید منفی شما هستند نشان داده شود. هیچ نوع مطابقت اصلاح کننده پخش گسترده منفی وجود ندارد.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین بخش های تبلیغات گوگل انتخاب درست نوع کلمات کلیدی است. در این مقاله سعی شد به صورت مفصل راجع به انواع کلمات کلیدی صحبت شود و توضیحات کامل داده شد. شما اکنون می توانید با اطلاعات بیشتر و دقیقتری کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید هر گامی که به جلو برمی دارید می تواند به شما در به موفقیت رسیدن کمک بیشتری کند.